26.2. 2021 6:00

Útulnejší domov vďaka feng šuej. Pár tipov do každej domácnosti

26.2. 6:00

Útulnejší domov vďaka feng šuej. Pár tipov do každej domácnosti

Foto: Aleksandra Zlatkovic, getty images

Dobrej energie v domácnosti nie je nikdy dosť. Vždy môžete niečo vylepšiť, aby ste sa cítili príjemnejšie. Niekedy to nie je len o vylepšovaní, ale aj o zmene. Pretože stereotyp nie je príjemný v živote, v práci ani v obývačke či kuchyni. Feng šuej je v takom prípade skvelým radcom.

Pokoj v dome, pokoj v duši

Už viac ako 3000 rokov staré učenie hovorí, že bývanie a prostredie, v ktorom žijeme, nás výrazne ovplyvňujú. Ako sa budeme doma cítiť, nezáleží len od nálady, ktoré sa na nás nalepí počas dňa v práci.  Pocit pohody výrazne ovplyvní aj to, kam sa vrátime. Preto je dôležité naladiť domov na malú energetickú sprchu a vytvoriť si z bývania útulnú oázu harmónie.

Základom je poriadok

Feng šuej má na poriadok jeden jediný recept. Každá vec, ktorú doma máte, musí spĺňať dve podmienky. Prvou je vlastné miesto, druhou funkčnosť a užitočnosť. Ak máte doma predmety, „ktoré sa vám ešte zídu“ a len tak ich niekam dočasne odložíte, oberáte sa o harmóniu bývania a duševnú pohodu. Aj keď nevedome. Prezrite si domov "barometrom dobrej energie" a veci, ktoré sú pokazené, nepoužívané, nefunkčné alebo neviete, kam s nimi, jednoducho pošlite ďalej. Uvidíte, ako sa vám uľaví na duši a odľahčíte interiér.

autor:  Marcos
26.2. 2021 6:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy