17.9. 2023 9:00

Tušili ste, že Jiří Sovák vydedil rodinu? Milovaný dom prepísal na...

17.9. 9:00

Tušili ste, že Jiří Sovák vydedil rodinu? Milovaný dom prepísal na...

Foto: ARCHÍV NMH

Český herec nezakončil svoj život tak, ako sa očakáva - zmierením s rodinou. Práve naopak.

Mnohí slávnu komédiu Marečku, podejte mi pero, v ktorej Jiří Sovák účinkoval so svojím synom Jiřím Schmitzerom, milujeme, no má veľmi smutnú "nálepku". V čase filmovania totiž práve Schmitzer v opitosti autom zrazil a usmrtil človeka. Jeho otec s ním odvtedy neprehovoril.

Na základe tohto známy herec aj vydedil celú rodinu. Ako píše Plus 7 dní, keď Jiří Sovák odišiel do dôchodku, s manželkou Annou sa presťahovali na chatu v obci Stříbrná Skalice. Tam si to tak obľúbil, že vyslovil túžbu byť pochovaný vo svojej záhrade. Manželka mu prianie splnila a po svojej smrti skončila vedľa neho.

Marečku, podejte mi pero!: Jiří Sovák so synom Jiřím Schmitzerom
Marečku, podejte mi pero!: Jiří Sovák so synom Jiřím Schmitzerom
Zdroj: abl

Až teraz sa však ukázalo, kto urnu do hrobu vkladal. Bola to svetoznáma operná speváčka slovenského pôvodu Gabriela Beňačková, ktorá usadlosť po slávnom hercovi zdedila. „Pani Sováková nechcela, aby sa k pozemku dostali cudzí ľudia, keďže je tam s manželom pochovaná. Verí, že ju nepredá ani Beňačkovej dcéra a bude sa o hrob starať,“ vyjavili susedia. Dohady nakoniec potvrdila aj samotná speváčka. „Bola som pri Andulke, keď odchádzala,“prezradila.

Ako to vyzerá na chate, ktorú zdedila, v galérii >>>

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
17.9. 2023 9:00
Diskusia ()
Zdieľať článok