1.10. 2020 15:00

Tieto 3 veci by mali byť v spálni, aby sa vám v nej dobre spalo

1.10. 2020 15:00

Tieto 3 veci by mali byť v spálni, aby sa vám v nej dobre spalo

Foto: archív

V spálni by sa mal človek cítiť príjemne. Pravidiel, ako to dosiahnuť, je množstvo, ale niektoré ostávajú absolútnym základom. Ktoré 3 veci veci by ste tam mali mať, aby bola miestnosť ideálnou na spanie?

Posteľ. Kto by sa do nej po náročnom dni netešil? Napriek únave však  spánok neprichádza. Možno vám v nej niečo chýba a možno je okolo nej niečo, čo by tam nemalo byť. Dajte si pozor na toto...

1. Pohodlie ako v hoteli

Ak ste spali v luxusnom hoteli, určite ste si všimli, že izby sú zariadené tak, že ste sa v nich vyspali ako v perinke. Spôsobili to nielen vysoké, pohodlné postele a zariadenie, ale aj poriadok, "oblečenie" postele a prírodné materiály. Tohto sa hotely jednoducho držia.

Aj osvetlenie vytvára v spálni príjemnú atmosféru potrebnú pre dobrý spánok.
Aj osvetlenie vytvára v spálni príjemnú atmosféru potrebnú pre dobrý spánok.
Zdroj: archív

2. Nič zbytočné

Ak máte spálňu preplnenú, prípadne je plná vecí, ktoré vám pripomínajú povinnosti ako napríklad kopa bielizne na žehlenie, asi sa dobre nevyspíte. V podvedomí budete myslieť na úlohy, ktoré vás čakajú. Spálňa by mala byť zariadená ako v spomínanom hoteli - na očiach by ste mali mať len samé príjemné veci.

3. Ako v bavlnke

Okrem kvalitnej postele je dôležité aj "oblečenie" postele - plachta, deky, obliečky, vankúše a periny by vám mali sedieť a mali by vám byť príjemné na dotyk. Súčasne by mali ladiť so zariadením spálne, pretože aj to prispieva k celkovej pohode.

Inšpiráciu hľadajte aj v galérii...

autor:  Daniela
1.10. 2020 15:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy