5.11. 2020 15:00

Tento "spoločník" vás v spálni nikdy nesklame: Nočný stolík

5.11. 2020 15:00

Tento "spoločník" vás v spálni nikdy nesklame: Nočný stolík

Foto: archív

Nočný stolík je naozaj spoľahlivý spoločník. Hoci cez deň nám vôbec nechýba, vieme, že nás v spálni čaká, pripravený poslúžiť. Ponúka miesto na odkladanie rozčítanej knihy, okuliarov, pohára vody, ale aj nočnej lampy či malej dekorácie. Bez neho sa veru nezaobídete.

Aj po tme

Nočný stolík má rôzne podoby a tvary - od štvorca, obdĺžnika až po atypické varianty. Dôležité je, aby bol rovnako vysoký, prípadne trochu nižší ako posteľ a stál v takej vzdialenosti, aby ste na neho pohodlne dosiahli aj po tme. Väčšina ľudí jeho kúpu absolvuje zároveň s kúpou postele, pretože chcú, aby spolu ladili. Vôbec to nie je potrebné. Nočný stolík môže mať pokojne odlišný vzhľad, vnesie tak do spálne punc originality.

Materiál vyberajte podľa štýlu

Tradične obľúbené je drevo, ktoré si mnohí vyberajú kvôli prírodnému pôvodu i množstvu povrchových úprav, ktoré ponúka. Kov ulahodí milovníkom industriálneho štýlu, ale i romantikom, keď siahnu po subtílnejších kusoch. Modernému a minimalistickému štýlu pristane drevo, ale aj kombinácia so sklom.

Nočný stolík v kombinácii drevo - kov.
Nočný stolík v kombinácii drevo - kov.
Zdroj: living4media

Podľa vlastného gusta

Nenašli ste v obchode stolík, ktorý by sa vám páčil? Urobte si vlastný. Atypický stolík môže byť to pravé, čo vaša spálňa potrebuje. Úlohu nočného stolíka môžu plniť rôzne predmety, napríklad rebrík, stolička či kufor. Starý rebrík oprite o stenu a naplno využite každý jeden stupeň. Dostatočne veľkú plochu a záruku stability poskytne bez akýchkoľvek úprav stará stolička, ktorá nepasuje k jedálenskému stolu. Ako nočný stolík využite jeden alebo niekoľko kufrov rôznych veľkostí naukladaných na seba, prípadne staré drevené debničky na zeleninu alebo zásuvky zo stola. Improvizovaná verzia nočného stolíka vznikne doslova za pár minút - zo starých časopisov a kníh. Na vrchu nechajte tú, ktorú máte rozčítanú...

autor:  Radomir
5.11. 2020 15:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy