27.2. 2021 7:00

Sivá farba v obývačke: Nemusí to byť len sedačka, ale aj...

27.2. 7:00

Sivá farba v obývačke: Nemusí to byť len sedačka, ale aj...

Foto: via idealhome.co.uk

Sivá v interiéri má svoje pevné miesto. A to aj v obývačkách. Svojho času jej bolo až príliš, teraz je jednou z nadčasových možností, ako si zariadiť bývanie. Či už použitá na sedačke alebo rovno na stenách.

Sivá farba dokáže vytvoriť štýlové, elegantné, nadčasové, ale hlavne útulné bývanie. Preto je dlhé roky taká populárna. Neexistuje len jeden jej odtieň, ale celý rad, ktorý ovplyvňuje dojem z priestoru. Od neutrálnych farieb, cez stredné tóny až po modré či doslova temné odtiene - môžete ňou vytvárať interiéry pokojné, ale i živé a energické. Pojem "šedá" pokrýva veľké množstvo farieb a ešte viac možných kombinácií.

Teplá i studená

Mnohí si ani neuvedomujú, že táto farba dokáže vytvoriť teplú schému rovnako ľahko ako chladnú. Pri výbere tej pravej sivej je preto najdôležitejšia teplota tónu, ktorá vytvorí dojem z obývačky. Moderné bývania zväčša žiadajú tmavšie, dramatickejšie a teda chladnejšie tóny, zatiaľ čo štýly inšpirované klasikou majú tendenciu inklinovať k teplejším modrým a zeleným odtieňom šedej.

autor:  Gabi
27.2. 2021 7:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy