22.10. 2020 18:00

Rekonštrukcia kuchyne: 5 najdôležitejších krokov, ktoré MUSÍTE urobiť

22.10. 18:00

Rekonštrukcia kuchyne: 5 najdôležitejších krokov, ktoré MUSÍTE urobiť

Foto: unsplash.com

Rekonštrukcia kuchyne je náročný proces, ktorý prináša zmiešané emócie. Strach zo „staveniska“ sa prelína s očakávaním novej krásnej a plne funkčnej kuchyne. Rekonštrukcia kuchyne však nemusí byť strašiakom. S našimi praktickými radami ju zvládnete bez problémov.

Chce to zmenu!

S týmito slovami sa začína väčšina rekonštrukcií. Zmena je potrebná nielen kvôli nevhodnej dispozícii, farebnosti, ale najmä nefunkčnosti linky. Chýbajúce úložné priestory, nedostatok pracovnej plochy, nevhodné rozloženie pracovných zón sú závažné nedostatky. Oveľa kritickejšie sú nepostačujúce elektroinštalačné rozvody, nedostatok elektrických zásuviek, problémy s rozvodmi vody a kanalizáciou. Uspokojiť sa netreba ani s nevhodnou farbou alebo štýlom kuchyne.

1. Najprv plán

Dôkladné plánovanie je predpokladom úspechu. Naplánujte si tvar linky, umiestnenie umývacieho, varného centra a pracovné plochy s ohľadom na ergonomické pravidlá. Moderná kuchyňa je plná spotrebičov, ktoré si vyžadujú správne napojenie či ide o umývačku riadu, varnú dosku, digestor alebo rúru. Dôkladne si premyslite, kam ich umiestnite, aby ste ich mohli používať správne a bezpečne. Mnohé z nich potrebujú samostatný okruh a ističe. Nezabudnite na dostatočný počet a umiestnenie elektrických zásuviek. Ak si netrúfate túto fázu zvládnuť sami, navštívte kuchynské štúdio, kde vám pomôžu s návrhom novej kuchyne podľa vašich predstáv.

autor:  Radomir
22.10. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44