14.5. 2022 12:00

Práčka v kuchyni – ako ju zakomponovať do linky, aby nezavadzala

14.5. 12:00

Práčka v kuchyni – ako ju zakomponovať do linky, aby nezavadzala

Foto: Kitchen Sourcebook

Práčka je spotrebič, ktorý je zväčša v kúpeľni. V prípade, že v nej nemáte dostatok miesta, náhradným riešením je jej umiestnenie do kuchyne. Tam však môže pôsobiť rušivo, preto výrobcovia ponúkajú vstavané modely. Práčka v kuchyni má však svoje výhody aj nevýhody.

Pranie je hotová veda

S praním súvisia i ďalšie činnosti, takže okrem samotného spotrebiča je potrebné vyriešiť aj umiestnenie koša na špinavú bielizeň a pracích prostriedkov, ktoré je vhodnejšie držať v kúpeľni. Ďalšiu komplikáciu môže spôsobiť sušička, uprednostnite radšej kombinovanú práčku so sušičkou. Pranie bielizne v kuchyni vyzerá nasledovne - prinesiete kôš s bielizňou do kuchyne, bielizeň vytriedite, vyperiete, vysušíte, odložíte, prípadne vyžehlíte. I z technickej stránky je pozícia práčky v kuchyni náročnejšia, treba pre ňu zabezpečiť prívod vody, odpad, elektroinštaláciu, vyriešiť vysokú vlhkosť a možnosti vetrania.

Výhody a nevýhody

Práčka v kuchyni má ako všetko svoje výhody a nevýhody. Je ťažké niečo označiť jednoznačne za výhodné či nevýhodné, všetko závisí od názoru. Niekomu prekáža hluk pri praní, niekto si pochvaľuje, že môže naraz variť a prať. Ak preferujete wellness kúpeľňu, oceníte, žeju práčka esteticky nekazí a nezaberá miesto. V kúpeľni vám stačí vytvoriť priestor pre kôš na bielizeň a prostriedky na pranie. V kuchyni dvierka linky práčku ukryjú, po praní však musíte nechať vnútorný priestor otvorený, aby sa vyvetral a nedošlo k tvorbe plesní a vzniku zápachu.

autor:  Radomir
14.5. 2022 12:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy