3.12. 2021 9:00

Poláková, Pietrová, ale aj Sagan: Aha, komu nestačí dom, ale má rovno ZÁMOK

3.12. 2021 9:00

Poláková, Pietrová, ale aj Sagan: Aha, komu nestačí dom, ale má rovno ZÁMOK

Foto: Ján Zemiar

Niekto byt, iný dom a niekto dokonca zámok. Doslova, Ktoré hviezdy si vybrali bývanie luxusnejšie ako to bežné? Týždenník Život si všimol tie najznámejšie.

Adriana Poláková

Nie je to tak dávno, čo sa moderátorka Adriana Poláková rozhodla začať svoj život nanovo v susednom Rakúsku po boku priateľa Christiana. Jej odvážny krok najskôr mnohých prekvapil, no dnes už všetci chápu, prečo sa tak rozhodla. V meste Burgau, 200 kilometrov vzdialenom od Bratislavy, s partnerom rekonštruujú kaštieľ, s ktorým majú veľké podnikateľské plány. História okázalej nehnuteľnosti pritom siaha až do roku 1789.

Rozprávkový palác si dal postaviť Carl Batthyany, majiteľ miestnej fabriky na výrobu bavlnenej priadze. „V roku 1831 Viedenčan Georg Borckeinstein odkúpil fabriku, zmodernizoval ju a odkúpil aj kaštieľ. Ten potom ešte niekoľkokrát zmenil majiteľa aj výzor. K pôvodnému domu bolo postavené krídlo. Pôvodný štýl je z 19. storočia a prístavba už bola realizovaná v 20. storočí. Zaraďujú ho do neskorého klasicizmu, no nájdeme tu aj stopy baroka. K domu patrí park, ktorý má asi jeden hektár a je zapísaný ako historicky chránená pamiatka, rovnako ako kaštieľ,“ pochválila sa brunetka.

Aktuálne prebiehajú v historickom sídle rekonštrukčné práce. Moderátorka má v pláne prerobiť najmä interiér a na jar so svojím priateľom spoločne otvoriť penzión, čo bol odjakživa jej veľký sen. „Chcela by som mať penzión alebo kaštieľ. Tak do piatich rokov. Ešte tak dva-tri roky budem hľadať lokalitu. Nechcem, aby to bolo veľké. Maximálne päť až desať izieb. No ešte si musím doplniť vzdelanie, má to ešte veľa stupienkov,“ uviedla v rozhovore ešte v roku 2020. Jej túžba sa tak stala skutočnosťou.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
3.12. 2021 9:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy