30.10. 2020 6:00

Malá kuchyňa a ostrovček? Áno, môžete ho mať aj vy!

30.10. 2020 6:00

Malá kuchyňa a ostrovček? Áno, môžete ho mať aj vy!

Foto: Freshome

Mnoho dizajnérov a riešení domácnosti hovorí jasnou rečou. Nie je dôležitá veľkosť, ale symbióza a schopnosť veci účelne vyskladať. Vďaka tomu môžeme mať napríklad aj kuchynský ostrovček, ktorý je pre priestor veľkým pomocníkom aj v celkom mini kuchyni.

Nie je to o veľkosti, ale o funkčnosti

Ak teda vypustíme zo schémy ostrovček s varnou doskou a priestrannými rozmermi, tak nám stále ostáva možnosť mať v kuchyni ostrovček, ktorý oplýva základnou funkciou a teda dodatočným úložným priestorom. Pretože každý kto si zariaďuje kuchyňu, má pocit, že tých poličiek a dvierok je akosi veľa. Na začiatku. No len čo začne fungovať prvý týždeň v domácnosti, priestor ubúda a stále ho je málo. Ostrovček v kuchyni teda plní hlavne odkladaciu funkciu. Tu sa môže veľmi efektne hodiť napríklad aj malý ostrovček, ktorý vyplní roh a bude akými polostrovom medzi kuchyňou a zvyškom bytu, ktorý vyplní prázdny priestor v rohu.

Ostrovček bez ostrovčeka

Toto je riešenie pre kuchyne, ktoré nemajú pracovnú dosku umiestnenú pri stene, ale do priestoru. To znamená, že pod ňou vzniká priestor, ktorý môže byť zakončený doskou, alebo stenou, ale čo tak spraviť si na tom predele poličky a výklenky na odkladanie vecí, alebo aspoň dekorácií? Takto jednoducho vytvoríte mini ostrovček aj v mini kuchyni a nebude len ostrovom, ale zariadením dva v jednom.

Zdroj: marcos zdroj foto: freshome
30.10. 2020 6:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy