25.8. 2020 18:00

Nápady do rodinnej kuchyne: Poznáte triky, ktoré naozaj pomáhajú?

25.8. 2020 18:00

Nápady do rodinnej kuchyne: Poznáte triky, ktoré naozaj pomáhajú?

Foto: thespruce.com

Pri plánovaní kuchyne je dôležité uspokojiť nielen potreby hlavného šéfkuchára rodiny, ale každého člena domácnosti. Dospelí, deti aj zvierací miláčikovia. Celý regiment očakávaní. Nezabudnite na nikoho, keďže v kuchyni sa nielen varí, ale aj žije.

Správne usporiadanie

Kuchyňa musí byť nielen priestranná, ale hlavne bezpečná. Preto pri samotnom usporiadaní myslite na to, v ktorých miestach sa môžu pohybovať deti, v ktorom domáce zvieratá a kde sa pracuje. Rovnako aj na to, že by sa vám nemali stretať trajektórie napríklad pri varnej doske. Z tohto pohľadu je ideálna kuchyňa do L. V nej viete rozdeliť s veľkým prehľadom časť viac pracovnú aj takú, kde sa budete zdržiavať s ratolesťami, alebo na ne budete s prehľadom vidieť z vašej pracovnej zóny. navyše hrozí menej stretov, ak je kuchyňa iba lineárna.

Ako budete používať ostrovček

Kuchynský ostrovček je pekná "ozdoba", ale je vhodné ho prispôsobiť aj použitiu. Preto je ideálne pri jeho plánovaní myslieť na využitie. Bude len odkladacou plochou, prípadne bude slúžiť ako priestor pre detské hračky, alebo vhodne umiestnený úkryt pre psa? Rovnako však môže mať aj priestranné umývadlo, alebo varnú dosku. Ani v tom najlepšom ostrovčeku však nespojíte všetko v jednom. Alternatívny sporák alebo umývadlo v ostrovčeku sú však veľmi praktické. Ideálne je, ak nemáte varnú dosku, rúru a umývadlo príliš ďaleko od seba. myslite na to pri projektovaní.

Praktická aj bezpečná. taká je ideálna kuchyňa.
Praktická aj bezpečná. taká je ideálna kuchyňa.
Zdroj: myhomeproducts.com

Pracujte s rôznou výškou

Pracovná doska by mala byť vo výške, ktorá vyhovuje členovi rodiny, ktorý najčastejšie varí. Ale to neznamená, že všetko musí mať túto predpísanú rovinu. Napríklad ostrovček môže byť nižší, alebo naopak vyšší, ak by mal slúžiť ako improvizovaný bar či stolík na pokrmy pri spoločenských udalostiach. V jedálenskom kúte zas treba myslieť aj na to, že bude k stolu potrebné umiestniť jedálenskú stoličku pre dieťa. Rôznorodá výška pôsobí nielen dizajnovo pekne, ale veľmi uľahčí život rôznym členom rodiny.

Ľahko udržiavateľné povrchy

Veľmi dôležitý aspekt rodinnej kuchyne. Darmo si potrpíte na luxusné povrchy, umelecké prevedenie, netradičné stierky a nátery, ak chcete žiť v domácnosti viacerí. Pokiaľ nestaviate kuchyňu pre single domácnosť alebo dospelý pár, tak si od začiatku voľte materiály, ktoré sa ľahko udržiavajú a minimálne špinia. Lesklé a tmavé povrchy si nebudú nikdy rozumieť s detskými packami. Je dôležité dávať pozor aj na výsuvné systémy. Niektoré, najmä tie, ktoré sa vysúvajú expanzívne, nie sú vhodné do domácnosti s malými deťmi. Preto už od začiatku voľte riešenia, ktoré privítajú aj najmenší. Budú pre nich bezpečné a vám ušetria nervy.

Pozrite si video s vydarenou premenou kuchyne:

autor:  Marcos
25.8. 2020 18:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy