15.9. 2023 9:00

Moderný bungalov, ktorý zaujme: Nadčasové farby a tá teraska

15.9. 9:00

Moderný bungalov, ktorý zaujme: Nadčasové farby a tá teraska

Foto: SPLINTER SOCIETY

Bungalovy sú šikovnými rodinnými domami. Zariadené môžu byť rôzne a my sme našli jeden, ktorý nás svojou modernou jednoduchosťou doslova inšpiroval.

Jednopodlažný dom stojí v Austrálii a vznikol rekonštrukciou pôvodnej stavby v tamojšom štýle. Rodina však túžila po niečom viac orientovanom na udržateľnosť, pohodlie aj cenovú dostupnosť. Zároveň tu bola vízia premysleného prepojenia interiéru a záhrady.

Odborníci zo štúdia Splinter Society sa zamerali na opätovné využitie pôvodnej stavby. Chceli zachovať čo najviac z existujúceho usporiadania a zároveň vytvoriť modernejší, vzdušnejší a svetlejší priestor na bývanie.

S využitím spální ako východiskového bodu vznikla nová prístavba, ktorá zasahuje do pozemku výrazným trojuholníkovým pôdorysom. Vďaka tomu sa primárne priestory preorientovali na sever a tento uhol zároveň prispieva k pasívnemu vykurovaniu a chladeniu, vytvára spojenie medzi interiérom a exteriérom a doslova rámuje výhľady smerom von.

Bungalov inšpiruje modernou jednoduchosťou.
Bungalov inšpiruje modernou jednoduchosťou.
Zdroj: SPLINTER SOCIETY

Materiály boli zvolené tak, aby vytvárali pocit tepla, zároveň boli udržateľné, cenovo dostupné a kvalitné. Jednoduchá paleta prírodných prvkov - drevo, betón a kameň tiež smerovali výber neutrálnych odtieňov. Dom je zariadený nadčasovo a minimalisticky, aby malo všetko svoje miesto. Tým je "nezničiteľný" pre malé deti a v priebehu rokov bude rásť spolu s nimi.

Inšpirujte sa v galérii >>>

autor:  Gabi
15.9. 2023 9:00
Diskusia ()
Zdieľať článok