3.2. 2021 6:00

Chyby, ktoré domov oberajú o ÚTULNOSŤ: Nerobte ich aj vy!

3.2. 6:00

Chyby, ktoré domov oberajú o ÚTULNOSŤ: Nerobte ich aj vy!

Foto: ROBO HUBAČ

Útulnosť predstavuje kombináciu pokoja, dobrej nálady a bezpečia. Avšak sú isté prešľapy, ktoré dokážu pochovať aj tie najlepšie snahy o domácu pohodu. Pritom sú veľmi časté. Aj to je dôvod, prečo sa mnoho ľudí vo svojom domove necíti úplne tip-top. Našťastie to ide ľahko zmeniť.

Zlé umiestnenie nábytku

Pekný, drahý, nový aj luxusný. Je podľa vášho gusta, ale niečo vám na ňom nesedí. Je to ako keď vás tlačia nové pekné topánky. Pocit útulnosti sa doslova rozloží, ak nábytok nalepíte priamo na stenu. Vyzerá to v miestnosti zvláštne, chýba jej ľahkosť, priestor a akási voľnosť. Nechajte izbu dýchať. Inak nikdy nebude útulnou. Pritom môžete mať v izbe aj ten najkrajší nábytok, aký ste kedy videli.

Ťažké závesy

Závesy určite nie sú zlou investíciou, ale treba s nimi narábať opatrne. Inak sa priestor stane príliš stiesňujúci. A hlavne pozor na farby. Sýte farby síce môžu pôsobiť luxusne, ale zároveň pôsobia aj ťaživo. Hlavne ak je miestnosť menšia. Útulný priestor je preto nutné dosiahnuť s ľahkosťou a jemnosťou. Preto čím menšia miestnosť, tým svetlejšie závesy. Ak budú v malej izbe chýbať úplne, nevadí. Izba bude ešte útulnejšia ako s nimi.

autor:  Marcos
3.2. 2021 6:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy