10.2. 2019 15:00

Zubné pasty sú chemický koktejl – vymeňte ich za zdravé verzie

10.2. 2019 15:00

Zubné pasty sú chemický koktejl – vymeňte ich za zdravé verzie

Pri premieňaní svojej domácnosti na zelenú, nevynechajte ani kúpeľňu. Viete, že zubná pasta je plná chémie a zubná kefka je z ropy? Siahnite po zdravých alternatívach - ukážeme vám ich.

Zubné pasty sú chemický koktejl – vymeňte ich za zdravé verzie

Každý deň kúsok chémie

Starostlivosť o chrup je u väčšiny z nás veľmi pravidelná, raz - dvakrát denne si zuby umyjete. A keby len vy, ale aj vaše deti! Keď si však prečítate zloženie vašej zubnej pasty, nebudete rozumieť ani slovu. Nevadí vám, že si denne potierate ústnu dutinu chémiou a nejaké stopové čiastočky denne aj zjete?

Prečítajte si aj: Podľa čoho voliť farby v domácnosti? 

Vôňa, chuť, farebný obal...

To všetko nás pri nákupe motivuje. Chemické látky zo zubnej pasty sa ale vstrebávajú do vášho krvného obehu, dráždia sliznicu, môžu vyvolať alergie. Niektoré značky dokonca nie sú absolútne vhodné pre deti. Napríklad taký Triclosan je chemická zložka, ktorá dokáže narušiť hormonálnu rovnováhu a považuje sa za silný karcinogén. Prečo si umývať zuby takýmito vecami, keď existujú prírodné výrobky?

Zubné pasty sú chemický koktejl – vymeňte ich za zdravé verzie
Zdroj: www.zelenadomacnost.com

 

Je jedno, ktorú značku BIO pást zvolíte, každému vyhovuje iné zloženie, základný kľúč však je - čítať zloženie. Ak držíte v rukách známu pastu z televízie, ktorá však obsahuje len cudzie slová, a potom ekologickú pastu, ktorá obsahuje 7 liečivých bylín (šalvia, harmanček, fenikel, atď.) - voľba by mala byť jasná aj napriek starému modelu, ktorý sme pri nákupoch uprednostňovali.

Zelená domácnosť si vyžaduje zmenu mysle

Jednoducho, pri nákupe musíte označiť svoje zdravie za svoju prioritu. Nie cenu výrobku, ani nie značku produktu. Ekologické alternatívy existujú aj v regáloch s gélmi na ďasná, ale aj s ústnymi vodami. Sme síce trošku pozadu a dnes objavujeme to, čo naši predkovia už dávno vedeli, a teda že bylinky majú najlepšie liečivé účinky. Ale radšej neskôr ako nikdy. Pýtajte si v obchode takéto produkty a premeňte svoju domácnosť na zelenú.

Prečítajte si aj: Najväčšie chyby pri renovácii, vyhnite sa im! 

Je zubná kefka z plastu zlá?

Čo sa týka dopadu na životné prostredie - rozkladá sa 500 rokov, takže ak ju niekto náhodou nebude recyklovať, prežije vás viac než 5-násobne. Nič moc. Čo sa týka dopadu na vaše zdravie, denne oblizujete výrobok z plastu, môže to byť na niečo dobré?

Zubné pasty sú chemický koktejl – vymeňte ich za zdravé verzie
Zdroj: pinterest.com

 

Drevo v ústach

Oproti tomu existuje alternatíva drevených zubných kefiek, ktoré keď skončia svoj životný cyklus, hodíte na kompost a prirodzene sa rozložia. Navyše, ak zvolíte aj drevený obal na kefky, získate prirodzený dizajn kúpeľne, o akom sa vám ani nesnívalo.

Pozrite si v našej galérii, ako také kefky môžu vyzerať a tiež pár inšpirácií pre ekologickú starostlivosť o chrup, aby sme vám najbližší nákup čo najviac uľahčili.

Zdroj: zuzana
10.2. 2019 15:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44