26.3. 2020 18:00

Zrkadlo má podľa feng šuej veľkú silu. Využite ju čo najlepšie

26.3. 18:00

Zrkadlo má podľa feng šuej veľkú silu. Využite ju čo najlepšie

Foto: iStockphoto

Zrkadlo je dôležitý interiérový doplnok. Bez neho sa ťažko upravíme a skontrolujeme svoj zovňajšok a dokáže i opticky zväčšiť a presvetliť miestnosť. Vyťažte z neho iba pozitíva a umiestnite ho v súlade so zásadami feng šuej. Poradíme vám, kam patrí a kde sa mu radšej vyhnite.

Krásny doplnok, ale i zdroj energie

Feng šuej venuje veľkú pozornosť interiérovým doplnkom a zrkadlo nie je výnimkou. Zrkadlové plochy totiž vedia energiu odkloniť, posilniť či odraziť. A keďže majú silný vplyv, nie je dobré umiestniť ich náhodne. Dôležitú  úlohu zohráva tvar a veľkosť zrkadla – najvhodnejšie sú oválne a okrúhle a musia byť také veľké, aby odrážali celú postavu. V interiéri môžete umiestniť aj viac zrkadiel, ale nie oproti sebe. Spôsobilo by to neustály odraz energie a vyvolávalo chaos.Tiež platí, že ich nesmiete vešať priamo oproti dverám a oknu, aby neodrážali z príbytku pozitívnu energiu čchi.

Zrkadlo má v kúpeľni nezastupiteľné miesto
Zrkadlo má v kúpeľni nezastupiteľné miesto
Zdroj: ROBO HUBAČ

V spálni opatrne

Zrkadlo sa stalo pevnou súčasťou šatníkových a vstavaných skríň. Má praktickú funkciu - pri obliekaní si môžete hneď kontrolovať zovňajšok. Ale jeho umiestnenie v spálni má obmedzenia. Predstavte si situáciu, že v noci vstanete na toaletu a prvé, čo cez pootvorené oči zazriete je tmavá postava. Presne to sa môže stať, ak máte zrkadlo oproti posteli alebo na ceste k dverám. Zrkadlo znásobuje energiu, preto ho nevešajte tak, aby sa v ňom odrážala posteľ. Narúša to pokojný spánok a môže spôsobiť nespavosť. Navyše, medzi manželmi môžu vzniknúť nezhody alebo i nevera. Preto je vhodnejšie zrkadlo osadiť na vnútornú stranu dverí skrine alebo mimo komunikačnej cesty. Niekedy bolo rozšírené vešať zrkadlo na strop, čo malo pravdepodobne erotický význam. Z hľadiska feng šuej je to absolútne neprípustné.

Aj v predsieni má obmedzenia

Kde inde má byť zrkadlo, ak nie v predsieni? Výborne zväčší a presvetlí tmavú a úzku miestnosť, preto tu rozhodne patrí. V žiadnom prípade ho však nezaveste tak, aby sa od neho odrazila pozitívna energia. To znamená, že nesmie visieť oproti vchodovým dverám, ale ani priamo na nich. Vznikol by presne rovnaký efekt ako v spálni: pri vstupe do predsiene by oproti vám vychádzala postava, čo je desivé najmä v noci.

autor:  Radomír
26.3. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44