5.6. 2020 15:00

Zrkadlo na stene je lepší nápad, než si možno myslíte!

5.6. 15:00

Zrkadlo na stene je lepší nápad, než si možno myslíte!

Samozrejme, aj na to, aby sme z domu neodchádzali s fľakom na líci, vlasmi ako strašiak alebo otvoreným zipsom na nohaviciach. Zrkadlá však majú v interiéri oveľa viac úloh, ako len upozorňovať nás na možné chybičky krásy. Čo všetko dokážu?

Vznešenosť

Dajte si zarámovať obyčajné zrkadlo do starožitného rámu a razom vaša obývačka, spálňa alebo kúpeľňa bude vyzerať ako palác. Zrkadlá v pekných rámoch totiž majú schopnosť povýšiť priestor - najmä, ak sa v nich zrkadlí nejaká kytica, izbová rastlina, svietnik, misa s ovocím a podobne.

Veľkosť

Veľké zrkadlá - dalo by sa povedať „nadrozmerné" - môžu vyvolať ilúziu, že miestnosť je väčšia. Vtedy ich ani netreba vkladať do rámu. Stačí bezpečne upevniť na stenu a hotovo. Malé upozornenie: tento efekt však nerobte tým, že zrkadlo zavesíte presne oproti dverám. Môže sa stať, že by ste si privodili menší infarkt, keď sa budete niekedy vracať domov neskoro večer.

Zrkadlá vnesú do bývania svetlo.
Zrkadlá vnesú do bývania svetlo.
Zdroj: archív NMH

Svetlo

Zrkadlo umiestnené oproti bielej alebo svetlej stene ju bude odrážať - vznikne tak dojem väčšej svetelnosti. Podobný účinok môže vzniknúť aj vtedy, ak je zrkadlo v blízkosti lampy. Tá by však nemala mať číru žiarovke, pretože odrazené svetlo by poriadne rezalo oči.

Množstvo

Máte málo izbových rastlín, no chcete, aby miestnosť pripomínala botanické kráľovstvo? Postavte črepník s kvetom pred zrkadlo - a už máte dva. Avšak pozor - tento znásobujúci efekt má zrkadlo na všetko - teda aj na pohodený neporiadok.

Zrkadlo vie opticky zväčšiť priestor.
Zrkadlo vie opticky zväčšiť priestor.
Zdroj: archív NMH

Viac inšpirácie nájdete v galérii článku.

Zdroj: nonka
5.6. 2020 15:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44