9.7. 2020 15:00

Znudený psík u vás doma: Ako ho v lete účinne zabaviť?

9.7. 15:00

Znudený psík u vás doma: Ako ho v lete účinne zabaviť?

Foto: unsplash.com

Počas veľkých prázdnin netreba nachystať zábavu len deťom, ale aj domácim miláčikom. Zvuky ulice sú predsa len silnejšie a emotívnejšie. Krásne počasie je priam pozvánkou na to, aby sme zavítali von v spoločnosti psíka. V čase aj nečase by sme mali dbať na jeho komfort a telesné zdravie.

Menej trpia

Studené leto obyčajne predstavuje veľký škrt cez rozpočet, ktorý môže vyvrcholiť aj zrušením dovolenky. No domácim miláčikom viac vyhovuje, keď za oknom nezúria štyridsiatky. Boli by sme možno prekvapení, ale stále sa nájdu aj takí majitelia, ktorí nevedia, že psa nemožno nechať v rozhorúčenom aute viac ako päť minút kvôli celkovému kolapsu jeho organizmu.

Veľa plávania

Psy milujú vodné plochy. Jazerá, jazierka a rieky sa počas teplých mesiacoch stávajú obľúbeným útočiskom. Majitelia štvornohých miláčikov nemusia svojich "zverencov" ani trikrát presviedčať a do vody z dôvodu zábavy i schladenia sa vrhnú aj sami. Psy milujú, ak im hodíme paličku alebo loptičku niekoľko metrov od brehu, za ktorou môžu dychtivo doplávať, aby nám ju mohli doniesť späť.

Psíka nechajte vyjašiť sa aj s kamošmi.
Psíka nechajte vyjašiť sa aj s kamošmi.
Zdroj: archív

Behanie kilometrov

Plemená psov, ktoré majú v genetickej výbave zakódované niekoľkokilometrové behanie poteší, ak si sadneme na bicykel a oni za nami môžu slobodne bežať po hrádzi, poli či v lese, aby zo seba vybili prebytočnú energiu. Keď sa zlomí počasie k horšiemu, ani vtedy by sme nemali sedieť doma. Domáci miláčikovia milujú prechádzky pod holým nebom a prípadné stretávanie sa so svojimi psími súputníkmi. 

Zmoknutý pes

V prípade daždivých prehánok a prietrže, vytasíme z tašky dáždnik alebo pršiplášť. Väčšie plemeno pod dáždnik sotva nejako schováme. Ak nás zastihne dážď na prechádzke, musíme počítať s tým, že psa musíme doma dôkladne usušiť, aby sa nečakané upratovanie domácnosti nestalo nočnou morou. Nuž, ale kvôli vybehanému štvornohému kamošovi sa opôlatí aj zmoknúť. Spokojní budete obaja.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
9.7. 2020 15:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44