27.1. 2020 15:00

Znížená posteľ, prečo je zaručene dobrý nápad mať ju doma?

27.1. 15:00

Znížená posteľ, prečo je zaručene dobrý nápad mať ju doma?

Foto: FluxFactory, getty images

Vysoké postele sa v minulosti snúbili s výškou postavenia, luxusom a prestížou. Pravdou je, že v kaštieľoch, zámkoch a na honosných sídlach kedysi panovala záľuba v posteliach, na ktoré sa vychádzalo stolčekom. Doba sa zmenila a s ňou aj trendy postelí.

Moderné postele

Nie všetko, čo bolo v minulosti módnym hitom, ostáva trendy aj v súčasnej dobe. Rovnako  nie všetko sa v rámci módnych návratov vráti. Príkladom sú vysoké postele. Často sa prezentujú luxusom, ale tie nízke ich začínajú predbiehať vo všetkých smeroch.  Majú nielen dizajnové výhody.

Pre rodičov ideálna

Ak máte malé dieťa, tak nízka posteľ bude pre vás bezpečným útočiskom. Pretože je rozdiel, či dieťa zlezie z postele, ktorá je tesne nad zemou, alebo spadne z takej, ktorej výška ho ohrozí. Ak nepotrebujete odkladacie priestory vo forme perináka, nízka posteľ je skvelá, ak plánujete deti. Budete (s nimi) pokojnejšie spávať.

Nožičky sú výhodou

Treba povedať, že nízke postele nemajú pod sebou odkladacie priestory. To je síce menšia nevýhoda, ale ak chcete žiť v zdravom domove, tak tento detail premeníte na výhodu. Nízke postele sú obvykle na nízkych nožičkách a to znamená, že pod nimi veľmi rýchlo vyluxujete. Ani nechcite vedieť, koľko prachu je pod posteľou s perinákom. Ak sa taká posteľ jedného dňa odtiahnete, budete zhrození, na čom ste spávali. Na nízkej s nožičkami to nehrozí. Pokračovanie na 2. strane.

Inšpirujte sa štýlovými postelami v našej galérii.

Čisté tvary aj prostredie.
Čisté tvary aj prostredie.
Zdroj: tulcarion
autor:  Marcos
27.1. 2020 15:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44