26.9. 2012 8:00

V znamení romantizmu

26.9. 2012 8:00

V znamení romantizmu

Foto: Nabytok Galan

Na svetovom veľtrhu nábytku a doplnkov vo Frankfurte sa ako jedna z viacerých trendových línií objavil aj romantický štýl. Nechajme sa prekvapiť koľko fanúšikov si získa u nás.

Na svoje si prídu citlivé duše so zmyslom pre detail aj nekonvenčné typy. Do doplnkov sa vracia rustikálny štýl, návrat oslavuje aj porcelán. Taniere s jemnými vzormi či zlatou farbou. Nové modely s klasickým vzhľadom však majú úpravu pre použitie v mikrovlnke. Romantický štýl reprezentujú aj jemné ružičky, ktoré okrem porcelánu nájdete aj na posteľnej bielizni.

V znamení romantizmu

Foto: Nábytok Galan

Romantizmus a jeho návrat k prírode cítiť aj vo výbere materiálov. Hit sprevádzajúci tento štýl je bambus a jeho všestranné využitie v kúpeľňových alebo kuchynských doplnkoch. Bambusové vlákno dobre absorbuje pot, uchováva ho vo vnútri textílie a preto sa využíva aj ako súčasť posteľnej bielizne.

Objavila sa aj novinka: posteľná bielizeň v jednotnej farebnej kombinácii ale s  rozdielnymi vzormi. Takto si môžete paplón navliecť do pásikavej, vankúš do bodkovanej a dekoračné vankúše napríklad do kockovanej bielizne. Jedna spoločná farba aj napriek rôznym vzorom vytvára zaujímavý kompaktný celkový dojem.

V znamení romantizmu

Foto: Nábytok Galan

Príroda zohrala hlavnú úlohu aj pri výbere farieb. Letné kolekcie ovládli cyklámenová, bordová či zelené jabĺčko. Nekonvenčné osvieženie predstavili vázy a podnosy rôznych atypických tvarov či stolové lampy s indivviduálne meniteľnými krytmi.

autor:  Pekné bývanie
26.9. 2012 8:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44