31.3. 2020 6:00

Zbytočné chyby pri upratovaní: Na čo zvyčajne zabúdame?

31.3. 6:00

Zbytočné chyby pri upratovaní: Na čo zvyčajne zabúdame?

Foto: Shutterstock.com

Robíte tieto chyby pri upratovaní aj vy? Pýtate sa ktoré? Je dosť možné, že ste doteraz upratovali vlastne úplne naopak. Čo teda robiť, aby bola vaša snaha skutočne efektívna?

Máte radi upratovanie? Zrejme ako väčšina ľudí vôbec nie. Možno sa vám dokonca táto činnosť v domácnosti zdá úplne zbytočná, pretože jej výsledky takmer nevidno. Príčinou môže nesprávny spôsob upratovania a hlavne (nezámerné) chyby pri samotnej činnosti.

Ktoré miesta treba dezinfikovať a kde nájdete skrytý prach?
Ktoré miesta treba dezinfikovať a kde nájdete skrytý prach?
Zdroj: Shutterstock

Raz, dva, tri a správne

Neraz sa zdá, že ste sotva doupratovali a aj tak všade vidíte stopy špiny či neporiadku. Alebo je byt v rovnakom stave do pol hodiny od vášho veľkého úsilia? Príčin je hneď viacero! Najlepšie spravíte, ak sa okamžite pôjdete presvedčiť na vlastné oči.

Všetky svoje pomôcky a prostriedky udržujte čisté a v dobrom stave. Tak napríklad, kedy ste naposledy kontrolovali hadicu na svojom vysávači alebo stav filtrov a vrecka? Vo vreckovom vysávači nečakajte, kým sa úplne naplní, čím je totiž vrecko plnšie, tým je vysávanie menej efektívne. Ak je bez vrecka, čistite zbernú nádobu po každom použití, platí to aj pre robotické vysávače. Top stav by mali mať aj filtre, hlavne tie, ktoré je možné oprať. Po približne piatich použitiach ich vždy operte.

Prečo je to nutné? Aby vám spotrebiče slúžiace na upratovanie slúžili čo najlepšie, musia dobre fungovať. Vždy po použití operte alebo očistite použité príslušenstvo, napríklad čistiace valce a kefy. Zo všetkých nádob a zásobníkov tiež vylejte vodu, inak sa v nej vytvorí časom vrstva vodného kameňa čo zníži účinnosť zariadenia.

autor:  Andrea
31.3. 2020 6:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44