9.1. 6:00

Zbavte sa konečne umakartového jadra a o týždeň máte kúpeľňu ako princezná

Ako dlho to bude trvať?

Prestavba jadra trvá približne 5 až 7 dní. Vymaľovať, rozmiestniť nábytok alebo rozobrať umakartové jadro zvládnete aj sami. Pri stavbe múrov,  odpájaní a zapájaní inštalácii odporúčame odbornú pomoc. Ak vám je ľúto platiť stavbárom, prepočítajte si, koľko dní dovolenky vás to bude stáť, možno zistíte, že sa vám to veľmi neoplatí. V každom prípade treba pri búraní rátať s pár hodinami hluku, prachu a neporiadku.

 

Postup prác

1. Vybúranie jadra a odvoz odpadu

2. Odstavenie rozvodov a stupačiek

3. Vybudovanie nového jadra

4. Príprava a zrealizovanie elektrikárskych a vodárskych prác

5. Sieťkovanie, osadenie stropu, maľovanie stropu a stien, ktoré bude vidieť, obmurovanie vane, príprava pre sprchovací kút, obloženie stien a montáž podlahy

6. Montáž osvetlenia, pripojenie práčky, toalety, umývadla, batérií, interiérových dverí a vymaľovanie jadra z vonkajšej strany

Farebná kúpeľňa má atmosféru.
Farebná kúpeľňa má atmosféru.
Zdroj: ArchiExpo

 

Koľko to bude stáť?

Pri vyžiadaní cenových ponúk si nechajte rozpísať jednotlivé položky a jednotkové ceny za búracie práce, odvoz sute, nové rozvody inštalácii vody, kanalizácie, vykurovania, elektriny, vyrovnanie stien, podlahy, obkladania a pod. Celková cena závisí od veľkosti bytového jadra, výberu materiálu a hygienických zariadení.Cena práce za kompletnú prestavbu jadra býva 1300 – 3000 € v závislosti od veľkosti a regiónu. Celkový rozpočet na rekonštrukciu jadra s realizačnou firmou býva 2500 – 5000 € vrátane materiálu a hygienických zariadení.

Ako vymeniť bytové jadro

1. Pri demontáži starého jadra neporušte stupačky a inštalačnú šachtu za priestorom WC a zachovajte minimálne rozmery dvierok, cez ktoré bude prístup k meračom a stupačkám.

2. Nové steny môžete postaviť klasickou mokrou cestou, najčastejšie lepením pórobetónových tvárnic, alebo suchou. Na miesta so zväčšenou vlhkosťou použite tekuté hydroizolácie.

3. Pri mokrom spôsobe rozvody vydrážkujte do muriva. Pri suchej inštalácii pomocou sadrokartónových priečok vo vnútri konštrukcie a v stropnom podhľade sa ľahšie vedú rozvody na potrebné miesta.

4. Vodovodné rozvody pripojte k sanite a pračke, obložte steny a namontujte lampy, ventiláciu doplnky a zariadenie.

Inšpirujte sa štýlovými kúpeľňami v našej galérii.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
9.1. 2020 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44