5.3. 2020 6:00

Zariaďte si predsieň podľa feng šuej. Jedna vec v nej nesmie chýbať!

5.3. 6:00

Zariaďte si predsieň podľa feng šuej. Jedna vec v nej nesmie chýbať!

Foto: Pixabay

Feng šuej pomáha vytvoriť doma harmonické prostredie. Zásady, ako zariadiť svoj domov tak, aby ste v ňom boli šťastní, platia aj pre často zanedbávanú predsieň.

Častý obraz v predsieni vyzerá asi takto - rozhádzané topánky mimo skrinku, na vešiakoch plno kabátov a všade toľko vecí, že sa ani nemáte kam pohnúť. Feng šuej vraví, že ak chcete mať z vášho domova dobrý pocit, začnite s uprataním predsiene. A pritom treba dodržať tieto pravidlá.

1. Dostatok svetla

Aj keď predsieň nemá okno, neznamená, že bude tmavou kobkou. Stropná lampa by mala mať dostatočne silnú žiarivku simulujúcu denné svetlo.

2. Topánky preč

Je ich veľa a sú roztrúsené kade tade. Skrinka alebo polička na topánky by u vás nemala chýbať. Ak ju máte, naučte sa ju aj skutočne využívať. Majte tam vždy sezónne topánky, ktoré aktuálne nosíte.

Snažte sa v predsieni udržiavať poriadok.
Snažte sa v predsieni udržiavať poriadok.
Zdroj: indeco.sk

3. Vešiaky

Nemali by na nich visieť všetky kabáty a bundy, ktoré máte, ale len tie, ktoré nosíte. Dbajte na to, aby neboli zahádzané tak, že si návšteva nebude mať kde odložiť. 

4. Zrkadlo

Potom, čo spravíte poriadok s prebytočnými vecami, pridajte do predsiene veľké zrkadlo. Nielenže si v ňom skontrolujete svoj výzor, ale zrkadlo priestor opticky zväčší.

Sivá farba v predsieni je fajn.
Sivá farba v predsieni je fajn.
Zdroj: Sims Hilditch

5. Tajná ingrediencia

Tou sú podľa feng šuej rastliny. Pridajte pár izbových zelených rastlín, ktoré sa postarajú o celkové osvieženie.

autor:  Jana
5.3. 2020 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44