21.5. 2020 15:00

Zariaďovanie spálne krok za krokom: Čo by v nej nemalo chýbať?

21.5. 15:00

Zariaďovanie spálne krok za krokom: Čo by v nej nemalo chýbať?

Foto: archív

Aj pri zariaďovaní spálne treba všetko premyslieť. Je dôležité poznať svoju predstavu i postup realizácie, aby ste boli s výsledkom spokojný. A samozrejme, aby bola spálňa funkčná.

Každá miestnosť sa najľahšie zariaďuje tak, že si predstavíte, čo všetko v nej budete robiť a kde bude mať ten - ktorý kus nábytku najlepšie miesto. Poďme na to krok po kroku.

Striptíz zadarmo?

Pred spaním sa vyzlečiete a idete sa umyť. Preto je vhodné mať v nej určené miesto, kde si veci zavesíte a zoberiete si pyžamo do kúpeľne. Dajte si pozor, aby nebolo umiestnené tam, kde by ste robili susedom stripíz zadarmo.

Oddych pred spaním

Ak nejdete hneď do postele a máte v spálni dostatok miesta pre pohodlné kreslo, urobte si v nej kútik na čítanie. V takom prípade potrebujete okrem nočných lámp na nočných stolíkoch aj podlahovú alebo nástennú lampu. Dobrou vychytávkou je mať v spálni dva vypínače. Jeden pri dverách, druhý pri posteli, aby ste nemuseli vstávať, keď zaspávate.

Ak máte spálňu, z ktorej hneď po prebudení vidíte peknú prírodu, môžeme vám len a len závidieť.
Ak máte spálňu, z ktorej hneď po prebudení vidíte peknú prírodu, môžeme vám len a len závidieť.
Zdroj: Laurie Rubin, getty images

Ešte zopár drobností

Okrem kvalitnej postele nám pobyt v spálni spríjemní aj zopár drobností. Ráno po prebudení je príjemné  položiť si nohy na jemný koberček, v posteli sa vám zídu vankúše rôznej veľkosti, aby ste spali v polohe, ktorá vám vyhovuje alebo pekný obraz na stene, na ktorý sa radi pozeráte a pomôže vám pri zaspávaní.  Základným pravidlom pre zariadenie spálni je mať v nej čo najmenej vecí, v opačnom prípade sa v nej dobre nevyspíte.

Viac inšpirácie v galérii.

autor:  Daniela
21.5. 2020 15:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44