9.7. 2020 18:00

Zariaďovanie kuchyne: Poznáte pravidlo "zemiaka" a čo presne znamená?

9.7. 18:00

Zariaďovanie kuchyne: Poznáte pravidlo "zemiaka" a čo presne znamená?

Foto: ROBO HUBAČ

Dnes už, našťastie, nie sú všetky kuchyne rovnaké a každý si ju môže zariadiť tak, ako mu najlepšie vyhovuje. Dobrých nápadov či inšpirácií však nikdy nie je dosť. Aby bola vaša kuchyňa praktická, mala by spĺňať  3 základné veci - "pravidlo zemiaka", dostatok úložného priestoru a komfort pohybu.

1. Pravidlo zemiaka

Hovorí o logickom usporiadaní kuchyne, aby bol "tok" prác súvislý a teda aby ste si zbytočne nerobili robotu naviac. Hneď pri vchode má byť komora a chladnička, do ktorej uložíte nákup. Za nimi nasleduje drez s batériou , kde budete čistiť potraviny. Čo najbližšie k umývadlu musí byť umývačka riadu. Potom nasleduje sporák a všetky ostatné zariadenia na túto činnosť - grily, rúry, hriankovače... a najďalej od vchodu bude servírovacia časť.

2. Všetko po ruke

Pri zariaďovaní kuchyne sa postavte k sporáku a predstavte si, čo všetko pri varení potrebujete - varešky, naberačky, hrnce, panvice, koreničky... a pre toto všetko nájdite miesto v okolí sporáka. Rovnako sa postavte pred umývadlo a rozmýšľajte, čo pri umývaní riadu potrebujete a rozvrhnite si, kam čo dáte. Do úložných priestorov si kúpte zostavu s nastaviteľnými policami. Iba tak totiž tento priestor využijete do posledného centimetra štvorcového.

autor:  Daniela
9.7. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44