14.7. 2020 18:00

Zariadenie obývačky má svoje overené pravidlá. Spĺňa ich aj tá vaša?

14.7. 18:00

Zariadenie obývačky má svoje overené pravidlá. Spĺňa ich aj tá vaša?

Foto: archív

Každý z nás hľadá doma spoločnosť rovnako ako kľud a samotu. Nie je na tom nič rozporuplné, znamená to, že v byte potrebujeme miesto, kde sa rodina stretáva a zároveň má každý člen domácnosti svoje vlastné teritórium.

Ideálne by bolo, keby sme mali v byte toľko miesta, aby každý z nás mal svoju izbu len pre seba a potom ešte ďaľšiu miestnosť – obývačku, kde sa môže zísť celá rodina či už na debaty, sledovanie filmov alebo stretnutie s rodinou či priateľmi. Zariadenie tejto spoločnej miestnosti má svoje overené pravidlá, na ktoré by ste nemali zabudnúť.

1.pravidlo - umiestnenie televízora

Tak si predstavte, že pozeráte film a každú chvíľu vám pred očami niekto prejde. Je to veľmi rušivé a môže z toho vzniknúť aj hádka, pričom obaja účastníci sú v tom nevinne. Jeden chce v kľude pozerať, druhý si chce pre niečo zájsť. Chyba nastala už pri zariaďovaní obývačky, preto nikdy neumiestnite televízor a sedačku tak, že by medzi nimi bol koridor. To isté platí aj o kozube a sedačke, nakoľko kochanie sa praskajúcim drevoim v ohni je pre mnohých ideálny čas v obývačke.

Okolo kozuba má byť umiestnené sedenie tak, aby vám nič neprekážalo pri pozorovaní ohňa.
Okolo kozuba má byť umiestnené sedenie tak, aby vám nič neprekážalo pri pozorovaní ohňa.
Zdroj: archív

2. pravidlo - pochybná reprezentácia

Mnohí sa snažia zariadiť obývačku tak, aby ohúrili svoje návštevy a kupujú do nej zbytočne drahý, honosný nábytok. Obývačka nie je výstavná sieň, ktorú by mali všetci obdivovať. Nábytok a ostatné zariaďovacie predmety kupujte tak, aby vyhovovali vášmu vkusu a životnému štýlu. Buďte si istí, ža ak sa vy budete vo vašej obývačke dobre cítiť, rovnako sa v nej budú cítiť aj vaše návštevy. Trápiť sa tým, čo si kto o zariadení vašej obývačky myslí, je úplne zbytočné.

3.pravidlo – veľa miesta na sedenie

Veľmi dôležité je mať v obývačke dostatok miesta na sedenie. Okrem pohodlnej a kvalitnej sedačky či kresiel ju doplňte rôznymi inými druhmi sedenia – taburetkami, vakmi, lavicami… Fantastický relax vám dopraje závesné kreslo alebo lounge chair, kde si môžete čítať, počúvať hudbu alebo len tak snívať.

Veľa rôznych druhov sedenia vytvára v obývačke pocit pohodlia.
Veľa rôznych druhov sedenia vytvára v obývačke pocit pohodlia.
Zdroj: archív

Inšpirujte sa!

V našej galérii nájdete ďalšie inšpirácie a nápady, ktoré sa oplatia uplatniť pri zariaďovaní obývačiek tak, aby sa vám v nich dobre bývalo. Nikdy však nezabudnite na 3 podstatné – umiestniť nábytok tak, aby ste sa vzájomne nerušili, zariadiť si ju podľa seba a mať v nej veľa miesta na sedenie.

autor:  Daniela
14.7. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44