7.7. 2020 12:00

Zápach z koberca konečne zmizne! Najlepšie zbrane, ktoré ani veľa nestoja

7.7. 12:00

Zápach z koberca konečne zmizne! Najlepšie zbrane, ktoré ani veľa nestoja

Foto: Shutterstock

Niekto nemilosrdne vyhodí, niekto sa snaží zachrániť. Ak sa do koberca dostane zápach, ťažko sa ho zbaviť, ale nemožné to určite nie je. A to aj bez drahých nákupov v drogérii či objednávania špeciálnej tepovacej služby.

V prvom rade zhodnoťte, prečo koberec smrdí. Ako majitelia príčinu zrejme budete poznať, takže viete, či sa naň niečo netradičné vylialo, či nevsiakol viacero záchodových nehôd po dieťati alebo zvieratku, či dlho ležal v zatuchnutom a vlhkom prostredí alebo skrášľuje byt, kde sa fajčí. Toto je len výpočet základných faktorov, ktoré môžu spôsobiť výrazný pach koberca, no jedna vec je istá - podľa príčiny voľte ďalší postup.

Ak kobercu škodí prostredie (vlhko, cigarety), tak ho budete musieť premiestniť, aby sa jeho stav zlepšil. Ak išlo o nehodu, ktorá ho znečistila, miesto položenia môže ostať, no treba sa zamerať na dôkladné vyčistenie. Ak si uvedomujete, že koberec nedostatočne často čistíte alebo trpí spôsobmi naokolo (zvyšky jedla, chodenie v topánkach), potom bude treba takisto okrem jednorazového čistenia zmeniť aj niečo ďalšie.

autor:  Gabi
7.7. 2020 12:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44