12.2. 2021 18:00

Základné pravidlá, aby vám práčka nesmrdela. Nikdy!

12.2. 18:00

Základné pravidlá, aby vám práčka nesmrdela. Nikdy!

Foto: Shutterstock

Práčka nám čistí veci, ale my nečistíme JU. A potom sa stane, že akosi čudne smrdí a s ňou aj naša bielizeň...

Ak máte novú práčku, je ideálny čas, premyslieť si spôsoby, akými ju udržíte čistú a funkčnú čo najdlhšie. Už po troch mesiacoch používania by ste mali začať s prvým čistením. 

Základné pravidlá

Čistite práčku pravidelne: Aj to aj v prípade, že sa vám zdá, že je čistá a funguje dobre. Stanovte si pravidelné intervaly, napríklad prvý či posledný víkend v mesiaci. Jednoducho, dátum na ktorý nezabudnete a zapadne do fungovania vašej domácnosti a upratovacích zvyklostí. Pravidelným čistením práčky si ušetríte prácu a špina, plesne a vodný kameň sa budú dať odstrániť jednoduchšie než poriadne „zažraná" nečistota.


Prečítajte si pozorne návod na obsluhu: Niektoré práčky majú vlastné čistiace programy odporúčané výrobcom - ten uvádza aj interval, kedy ich používať a mnohokrát odporučí aj druh prostriedku, ktorý použiť. Predĺžite tak životnosť spotrebiča.

Čo treba v práčke čistiť: V práčke sa ukladá špina, vodný kameň, ale aj baktérie a plesne, ktorým sa vo vlhkom a tmavom prostredí dobre darí. Čistiť by ste mali vždy všetky jej časti - a to nielen bubon a nádobku na prací prostriedok a aviváž, ale aj tesnenia a filter práčky.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
12.2. 2021 18:00
Diskusia ()
Zdieľať článok