2.4. 2020 0:00

Láka vás ekologickejšie pranie? Odložte chémiu - ide to aj takto!

2.4. 0:00

Láka vás ekologickejšie pranie? Odložte chémiu - ide to aj takto!

Foto: Dan Gold pre unsplash.com

Chcete vy a vaši blízki nosiť oblečenie, ktoré vám nebude spôsobovať podráždenie či alergie? Zaostrite na ekologické pracie a sušiace prostriedky, a minimalizujte používanie chémie. Ponúkame vám tie najlepšie tipy, ako na to.

Rakovina zo šiat?

Nie, nechceme vás strašiť, ale nerobte si ilúzie o oblečení, ktoré nosíte. V skutočnosti je plné jedov a ťažkých kovov, ktoré sa vám denne v istom množstve dostávajú do tela a hromadia sa v ňom. Určite viete, o čom hovoríme - keď ovoniate nový úlovok z obchodu, vždy má čudný zápach. Je to chémia. Ftaláty, ktoré sa pridávajú do mnohých textílií, sú spájané s rizikom vzniku rakoviny, astmy či iných alergií.

Nové oblečenie vždy najskôr vyperte

Základ je nikdy nenosiť nové oblečenie bez toho, aby ste ho najskôr vyprali. Ak dokonca púšťa farbu, môžete len zhrozene sledovať množstvo chemikálií, ktorými bol tento kúsok napustený a keby ste ho nevyprali, toto všetko by sa dostalo cez póry do vášho tela. Špeciálne pri detských oblečeniach musíte byť veľmi opatrní a dôslední.

Nové oblečenie vždy perte.
Nové oblečenie vždy perte.
Zdroj: Shutterstock

Neperte oblečenie v chémii!

A teraz ruku na srdce – aký význam má prať oblečenie, ktoré je napustené chémiou v chémii? Nejde len o pot a prípadné blato či škvrny od kávy. Ide o to, aby ste nosili textílie, ktoré vám neškodia, no komerčné prípravky známe z televíznej obrazovky sú opäť len zmesou chémie, ktorá pre vaše zdravie tiež nie je výhra. Zaostrite preto na ekologické pracie a sušiace prostriedky, aby ste mohli nosiť vy a vaši blízki oblečenie, ktoré vám nebude spôsobovať podráždenie či alergie.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
2.4. 2020 0:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44