25.5. 2020 21:00

Vyspite sa doružova: Ako udržať vašu spálňu dokonale čistú?

25.5. 21:00

Vyspite sa doružova: Ako udržať vašu spálňu dokonale čistú?

Foto: Trendir

Snívanie, zaspávanie, milovanie, ranné vstávanie aj poobedňajšie polihovanie bude omnoho krajšie v čistom prostredí.

Kvalita nestačí

Výber matraca má priamy vplyv na spánok. Jeho kvalitatívne vlastnosti však nie sú to jediné, čo treba strážiť. Málokto venuje matracom dostatok pozornosti, aby si zachovali zdraviu prospešné vlastnosti.

Raz za dva týždne ich povysávajte. Raz ročne je nutné pristúpiť k hĺbkovému tepovaniu. Pri nedostatočnom čistení sa každým ľahnutím a prehodením zabalíte do víru roztočov a prachových častíc. To škodí najmä alergikom. V jedinom grame prachu z matraca sa môže skrývať aj 15-tisíc roztočov.

Zlepšite hygienu

Základnou výbavou spálne čistotného človeka by mal byť chránič matracov. Nijako negatívne neovplyvňuje jeho zdravotné funkcie, no zabráni prenikaniu solí, potu a výlučkov do matraca, čím chráni jeho štruktúru. Najväčšou výhodou je, že sa dá prať. Pri výbere siahnite po takom, ktorý znesie minimálne teplotu 60 stupňov Celzia. Vtedy z neho zlikvidujete aj baktérie.

Z času na čas potrebuje vaša spálňa poriadne vyčistiť, nezabúdajte ani na matrace.
Z času na čas potrebuje vaša spálňa poriadne vyčistiť, nezabúdajte ani na matrace.
Zdroj: Empty Rooms

Vetranie a mráz

Posteľ predstavuje pre roztoče raj. Spiaci človek im poskytuje dokonalé prostredie na život a množenie. Vyššia vlhkosť, teplo a tma. Ak sa chcete roztočov zbaviť, naordinujte im presný opak. Roztoče neprežijú mráz.

Nechajte na vzduchu dobre vymrznúť periny aj matrace. Pravidlo, ktoré poznali naše staré mamy, že periny treba minimálne raz za týždeň natriasť, „vyhodiť na oblok“, prospeje aj dnes. Dvakrát do roka je nutné pritvrdiť a vybrať sa s paplónmi a vankúšmi do čistiarne alebo ich oprať.

25.5. 2020 21:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44