22.5. 2019 18:00

Vyskladajte si dvierka kuchynskej linky úplne sami!

22.5. 2019 18:00

Vyskladajte si dvierka kuchynskej linky úplne sami!

Ak neviete nájsť v obchodoch to, po čom túžite, jednoducho si to vyrobte sami. Ako?

Vyskladajte si dvierka kuchynskej linky úplne sami!

Zariaďujete kuchyňu alebo vaša pôvodná linka potrebuje zmenu? Dvierka sú prvou vecou, na ktorú vám padne zrak. No musia byť nielen pekné, ale aj kvalitné. Ale nie za vysokú cenu. Niekedy je náročné vybrať si len jeden drevený dekor, prípadne farbu. Ak však použijete na linku skladané dvierka, získate vysoko estetický, originálny, a pritom finančne dostupný výrobok.

Prečítajte si aj: Je pre vás lepšia sprcha alebo vaňa? Poznáme odpoveď!

Vzory i materiály

Čaro skladaných dvierok spočíva v tom, že môžete ľubovoľne kombinovať do jedného celku rôzne materiály, farby alebo drevené vzory. Podľa vlastného vkusu. Zabudnite na rozdielne horné a dolné dvierka na linke. Dnes je moderné kombinovať rôzne dekory v rámci samotných dvierok. Počet variácií je široký, do úvahy prichádzajú drevené, farebné, vzorované varianty a tiež sklo.

Vyskladajte si dvierka kuchynskej linky úplne sami!

 

Bez viditeľnej škáry

Dvierka sú dostupné v trojdielnej alebo päťdielnej variante. Bez problémov dokážete spojiť do jedného celku odlišné drevené vzory alebo ich doplniť o číre či pieskované sklo, prípadne o drevenú mriežku. Pri použití rôznych drevených dekorov dvierka vytvoria dojem masívneho dreva.

Prečítajte si aj: Odpadnete: Toto je skutočne nechutný dôvod, pre ktorý musíte mať WC a kúpeľňu oddelene

Rozdiel je však citeľný v cene aj vo vyššej mechanickej odolnosti. Ďalšou výhodou skladaných dvierok je neviditeľná škára medzi jednotlivými časťami. Sú totiž ošetrené polyuretánovým lepidlom, ktoré dokonale priľnie k základnej doske a je odolné voči teplu a vlhkosti.

Prečítajte si aj: Ktoré farby vládnu roku 2019 v kúpeľni? Zoberte štetec a vyberte si jednu z týchto!

Najkrajšie sú bez úchytky

Estetická dokonalosť dvierok najlepšie vyznie bez úchytiek. Náročnej údržby, ktorá súvisí s neustálym odstraňovaním „odtlačkov prstov", sa však nebojte. Riešením je skosená hrana pod uhlom 30 °, ktorá na dvierkach vytvára priestor pre prsty. Otváranie skrinky je tak pohodlné aj bezpečné.

Vyskladajte si dvierka kuchynskej linky úplne sami!

 

Ideálne do otvorenej kuchyne

Skladané dvierka umožňujú ešte jednoduchšie vizuálne prepojenie otvoreného kuchynského a obytného priestoru. Bez toho, aby ste museli zháňať nábytok, ktorý spolu čo najviac ladí. Bez akéhokoľvek obmedzovania si môžete vybrať nábytok do obývacej izby a zopakovať zvolený dekor alebo farbu na dvierkach kuchyne. Ideálny spôsob ako dizajnovo zladiť otvorený priestor.

Prečítajte si aj: Vyrobte si soľ do kúpeľa: Dá sa to rýchlo aj lacno!

Inšpirujte sa krásnymi kuchyňami v našej GALÉRII. Sú nádherné!

Zdroj: radomír
22.5. 2019 18:00
Diskusia ()
Zdieľať článok