18.10. 2020 12:00

Vyrobte si soľ do kúpeľa: Dá sa to rýchlo aj lacno!

18.10. 12:00

Vyrobte si soľ do kúpeľa: Dá sa to rýchlo aj lacno!

Foto: profimedia.sk

Nemusíte kupovať neznáme soli s neznámym zložením, ale vyrobiť si takúto soľ môžete aj doma. Máte istotu zloženia a neprídete ani o príjemne pocity a účinky. Soľ má na pokožku priam zázračné účinky a v spojení s teplou vodou vás na počkanie zoberie do sveta fyzickej aj psychickej pohody.

Doprajte si lepšiu soľ

V prvom rade si soľ do kúpeľa vyberte hrubozrnnú soľ. Dobre vyzerá a zároveň sa príjemne rozpúšťa, trvá jej to dlhšie a kúpeľ je hodnotnejší aj vďaka tomu, že soľ sa takto môže stať aj pílingom. Staviť môžete na klasickú morskú, ale hitom je ružová himalájska soľ, ktorá je bohatá na minerály a veľmi úspešne sa jej darí vyťahovať z pokožky toxíny. Himalájska soľ má navyše peknú ružovú farbu a tak hneď ušetríte na chémii a soľ nemusíte farbiť. Áno, väčšina tých kúpených je dofarbovaná.

Nemáte čo pokaziť

Na soli do kúpeľa nemáte čo pokaziť, ak použijete tie správne ingrediencie. Potrebovať budete pol kilogramu hrubozrnnej soli. Netreba primiešavať jemnú soľ, pokiaľ použijete stopercentné vonné silice. Práve tu je dôležité zaobstarať si 100 % silice, žiadne vonné oleje na chemickej báze. Soľ vysypte do veľkej nádoby, pridáte 10 - 15 kvapiek silice rôznorodo po povrchu a dobre premiešajte. Následne nádobu so soľou uzatvorte. Tým máte základnú vonnú soľ, ktorá pri vysypaní do vane rozptýli do vzduchu aj vody silu prírodných silíc.

Zdroj: marcos
18.10. 2020 12:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44