16.5. 2020 15:00

Vylepšenia do sprchy, ktoré oceníte aj v malých priestoroch

16.5. 15:00

Vylepšenia do sprchy, ktoré oceníte aj v malých priestoroch

Foto: archív NMH

Sprchový kút sa zmestí aj do tej najmenšej kúpeľne. Ak patríte k tým, ktorí vytriezveli z predstáv o rozľahlej rohovej vani vďaka úsporným sídliskovým rozmerom, máme pre vás nádej na estetickú spokojnosť. Ani v sprchovom kúte totiž nemusíte trpieť iba bakelitovú vaničku.

Vzhľad na mieru

Sprcha je považovaná za úsporné riešenie hygieny v menších rozmeroch. No hodí sa aj do veľkých kúpeľní. Jeho výhodou je variabilita, elegancia a možnosť doplniť ho o prvky, ktoré jednoducho vo vani nezrealizujete. Ak investujete do vstavaných riešení namiesto kazetovej konzoly, ukazuje sa vám množstvo ciest, kde menší rozmer zásadne nemusí byť problém.

Žiadna vanička

Sklenená stena s ochranou proti vodnému kameňu. Potom už len správne spraviť sklon podlahy a môžete mať sprchový kút zapustený prakticky priamo v podlahe. Bez prekračovania, bez prechodu. Kúpeľňa s bezbariérovým sprchovým kútom získava šmrnc, ktorý jej nedá žiadna vaňa. Zotretie bariér navyše podporuje aj optické nafúknutie priestoru.

Aj malá sprcha môže byť trendová.
Aj malá sprcha môže byť trendová.
Zdroj: archív NMH

Výstupky priamo do steny

Do sprchy môžete zapustiť niekoľko poličiek, ktoré budú súčasťou kúpeľňovej steny. Môžu slúžiť ako praktické odkladacie priestory, ale aj nemusia. Vďaka zabudovaným výklenkom môžete sprche dopriať napríklad aj estetické kvety, alebo rozsiahle kolekcie umelej zelene. Vďaka nej sa môžete cítiť v sprche ako pri vodopáde niekde v strede džungle. Pekné, zaujímavé a veľmi upokojujúce.

Zdroj: marcos
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
16.5. 2020 15:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44