14.12. 2013 10:00

Vyberáte nový radiátor do kúpeľne? Hľadajte radiátor nielen na kúrenie

14.12. 2013 10:00

Vyberáte nový radiátor do kúpeľne? Hľadajte radiátor nielen na kúrenie

Foto: archiportale.com

Rebríkový radiátor dokáže viac než len vytvoriť príjemnú klímu v kúpeľni. Tak prečo jeho schopnosti nevyužiť?

Časy, keď stál výber radiátora do kúpeľne iba na vykurovacom médiu, rozmeroch a farebnosti sú nenávratne preč. Súčasné kúpeľňové vykurovacie telesá prešli dizajnovou obrodou. Tá k ich hlavnej vykurovacej funkcii pridala praktické využitie. Z radiátorov sa tak stali multifunkčné prvky nahradzujúce kúpeľňové doplnky.

Odložte to na radiátor

Ako sušič uterákov je radiátor známy. No i tu pribudli nové formy. Otočný radiátor osadený pri umývadle nahradí držiak, ktorý sa postará o to, aby vaše umyté ruky a tvár poznali len suchý uterák. Novou podobou je tvarovanie radiátorov do políc. Najmä v malej kúpeľni, oceníte, keď nemusíte hľadať miesto kam uložiť hygienické potreby. Na trhu dokonca nájdete radiátor, ktorý v lete poslúži ako stojan na noviny a časopisy.

Radiátor, ktorý oddelí aj odzrkadlí

Vytvoriť z radiátora sprchovací kút je ozaj dizajnová chuťovka. No s funkčným a praktickým podtónom zúžitkovania horúcej vody určenej na sprchovanie aj na vykurovanie. V inom modely zastúpi hladkú plochu radiátora zrkadlová plocha, malá či veľká - podľa vlastného priania. Priestorovo osadený radiátor sa zas razom zmení na paraván, ktorý vizuálne rozdelí funkčne rozdielne priestory. A ak od vykurovacieho telesa nepožadujete vedľajšiu úlohu, zverte mu do rúk aspoň rolu pútavého prvku, ktorý vnesie štýl a hravosť na kúpeľňovú scénu.

14.12. 2013 10:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44