19.6. 2018 17:00

Všetko na mieru: Navštívte s nami krásne slovenské bývanie vo vidieckom štýle

19.6. 2018 17:00

Všetko na mieru: Navštívte s nami krásne slovenské bývanie vo vidieckom štýle

Foto: Laura Witteková

Štýl tejto domácnosti možno evokuje bývanie v rodinnom dome, ide však o mestský byt v novostavbe. Mladá dvojica ho vybudovala s dôrazom na pohodlie a vyváženosť prvkov, ktoré sa im páčia.

>>> Inšpirujte sa týmto parádnym bývaním v našej FOTOGALÉRII <<<

Kristína a Matej mali na štarte tvorivého procesu dve veľké výhody. Prvou bola skúsenosť so zariadením predošlých domácností. Druhou bol šikovný brat majiteľky, ktorý takmer všetok nábytok navrhol na mieru podľa ich predstáv.

Navštívte aj ďalšie krásne bývanie pod Tatrami

„Byt, v ktorom som bývala predtým, sa niesol v modernom štýle, s vysokolesklými a sklenenými povrchmi s podsvietením, ktorého som sa časom presýtila. Ja som puntičkárka, preto som tam večne niečo leštila,“ smeje sa Kristína. „Tieto drevené povrchy s patinou mi vyhovujú oveľa viac. Sú praktickejšie a pôsobia útulnejšie.“

Kuchynská linka má dostatok
pracovného priestoru najmä vďaka
ostrovčeku. Horné skrinky ponechali
len nad drezom. Aby čierny digestor
pekne vynikol na bielej tehlovej stene,
z druhej strany mu robia spoločnosť
otvorené police.
Kuchynská linka má dostatok pracovného priestoru najmä vďaka ostrovčeku. Horné skrinky ponechali len nad drezom. Aby čierny digestor pekne vynikol na bielej tehlovej stene, z druhej strany mu robia spoločnosť otvorené police.
Zdroj: Laura Witteková

Vráta do stodoly

„Kúpili sme si pár holých stien, prechádzali sa tu s partnerom a spoločne vymýšľali, ako si ich zariadime,“ spomína mladá majiteľka. „Veľa inšpirácií sme nachádzali v časopisoch a na internete. Tam som objavila aj nápad s dverami vstavanej skrine so vzhľadom starých dverí do stodoly. Bolo to presne to, čo som hľadala. Keďže sme nevedeli, kde také niečo kúpiť, poprosila som brata a on nám ich vyrobil z dubových dosák.“ Tento kus určil, akým smerom sa bude interiér uberať.

Prečítajte si aj o ďalšom krásnom slovenskom bývaní, kde má hlavné slovo žena

Poskladaný podľa seba

Pri návrhu interiéru sa domáci riadili pocitmi, nie ladením do určitého štýlu. Žiadalo sa im zariadiť novú domácnosť masívnym drevom – na drevených parketách aj na jednotne zladenom nábytku. Jednotlivé detaily, ktoré ich oslovili na fotografiách v časopisoch, brat majiteľky zakomponoval do návrhu nábytku.

Aby interiér nepôsobil príliš romanticky a žensky, rozhodli sa vyvážiť ho voľbou patiny, starého dreva a čierneho kovu. Po kúpe jedálenských stoličiek domácich inšpiroval krížový prvok na operadle, autor nábytku ho teda zakomponoval aj do kuchynskej linky, ostrovčeka a stolov. Rovnaký materiál a farebnosť interiér zjednotili, pôsobí vyvážene a kompaktne. Navyše biela povrchová úprava dreva i obkladu z tehlových pásikov pomáha optickému zväčšeniu priestoru.

Martin Ferek
návrh a realizácia interiéru
Martin Ferek návrh a realizácia interiéru
Zdroj: Laura Witteková

Martin Ferek
návrh a realizácia interiéru
www.wsd13.sk


"Vždy je pre mňa výzvou premieňať obrázky a predstavy na skutočnosť v spolupráci s klientom, ktorý mi dá do istej miery voľnú ruku a dôveruje mi. To je to najlepšie, čo pri svojej práci zažívam."

autor:  Inéz Búci
19.6. 2018 17:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy