21.6. 2019 18:00

Všade samé chlpy? Toto je zlaté pravidlo, pokiaľ máte doma zvieratko

21.6. 2019 18:00

Všade samé chlpy? Toto je zlaté pravidlo, pokiaľ máte doma zvieratko

Máte nového člena rodiny alebo plánujete v najbližšom období privítať pod svojou strechou nové zvieratko?

Všade samé chlpy? Toto je zlaté pravidlo, pokiaľ máte doma zvieratko

Mali by ste sa poriadne pripraviť, aby ste si spolu mohli užívať mnoho príjemných chvíľ. Veď kto by chcel celé dni tráviť nekonečným upratovaním. Poznáme najlepšie triky, ktoré sa hodia každému! Mnohí čerství majitelia domácich zvierat sú neraz prekvapení, ako dokáže aj ten najmenší zvierací spoločník zasiahnuť do fungovania domácnosti.

Pozrite si aj: Je to o detailoch: Tieto veci vám doma zaistia pohodu a príjemné chvíle

Starostlivosť o zvieratko vám zmení nielen denný režim, ale do značnej miery ovplyvní aj spôsob upratovania celej domácnosti. Nebojte sa, nebude to až také zložité, navyše, zvieratko vám to všetko svojou milou spoločnosťou vynahradí!

Všade samé chlpy? Toto je zlaté pravidlo, pokiaľ máte doma zvieratko

 

V zásade mávame v domácnosti dva druhy zvierat, a to zvieratá, ktoré sa voľne pohybujú, a potom tie, pre ktoré sme vytvorili ich vlastný domov či už klietku, akvárium, terárium či iný vyhradený priestor. V oboch prípadoch budeme musieť počítať s tým, že to ovplyvní spôsob, akým budeme domácnosť udržiavať v čistote a bez zbytočného zápachu.

Pozrite si aj: Notre-Dame: Vstane opäť z popola? (VIDEO)

Chlpy preč!

Pre mnohých majiteľov zvierat od psov, cez mačky až po malých hlodavcov je jednou z najväčších výziev množstvo chlpov, ktoré sa dostanú vírením vzduchu prakticky všade. Výhodou je, ak máte zviera, ktoré plzne len sezónne, inak budete zbierať chlpy neustále. Najlepším pomocníkom je v tomto prípade kvalitný vysávač.

Pozrite si aj: Brutálna novinka: Vyskúšajte si sprchovanie pod vínovými pohármi

Pri jeho kúpe rozhodne berte do úvahy domáceho miláčika. Vysávač by mal mať dobrý výkon, viacero hlavíc, napríklad pre pohodlné vysávanie čalúnených povrchov alebo kobercov a tiež nízku hlučnosť, väčšina zvierat pociťuje stres pri hlučných spotrebičoch.

Všade samé chlpy? Toto je zlaté pravidlo, pokiaľ máte doma zvieratko

 

Ďalším nevyhnutným pomocníkom sú lepiace valčeky na zber ochlpenia z oblečenia i z nábytku a tiež pomôcky na vyčesávanie chlpov priamo z kožúška pri tých zvieratách, pri ktorých je to možné. Nezabúdajte, že tento spôsob starostlivosti je dôležitý nielen pre poriadok v byte, ale aj pre zdravie pokožky a kožuchu vášho zvieraťa.

Pozrite si aj: Výnimočný projekt pre výnimočných ľudí

Náš tip: Niektoré druhy zvierat môžete ostrihať a tým znížiť množstvo chlpov v domácnosti, napríklad v teplejších mesiacoch roka.

Pravidelné upratovanie

Aby ste udržali pachy i dostatočnú čistotu v domácnosti, je nutné pravidelné upratovanie. Hygienickú čistotu je potrebné udržiavať okolo miest, kam zvieratám dávame potravu a okolo zvieracej toalety. Aby ste zabránili šíreniu nepríjemných pachov, je vhodné mať krytú toaletu pre každé zvieratko, ktoré sa ju naučí používať.

Pozrite si aj: Chcete rodinný dom, ale máte málo peňazí? Aj pre vás existuje východisko!

Peliešky, deky a iné obľúbené miesta vášho zvieratka by mali byť bez problémov prateľné, aby ste dosiahli maximálnu čistotu. Ak sa „delíte o práčku" s domácimi miláčikmi, perte ich veci vždy osobitne, odporúčame tiež použiť pri tomto praní dezinfekciu priamo do práčky.

Všade samé chlpy? Toto je zlaté pravidlo, pokiaľ máte doma zvieratko

 

Základné pravidlo

Moč, zvratky, výkaly - aj pri tom najposlušnejšom zvieratku sa im občas nevyhnete. Vždy je potrebné zasiahnuté povrchy čo najskôr očistiť, omyť a neutralizovať pachy. Nie je vhodné používať príliš agresívne prostriedky, môže to podráždiť citlivé sliznice zvieraťa.

Pozrite si aj: Zabudnite na tehlové domy: TOTO je najkvalitnejší materiál

Na miestach, kde zvieratko vypúšťate alebo kde trávi veľa času, by mala byť povrchová úprava, ktorá sa čistí jednoduchým spôsobom a je dostatočne odolná voči mechanickej záťaži.

Pozrite si aj: Pozor: Toto sa stane, keď nebudeme mať v meste dostatok stromov

Podstieľka, ktorá prekvapí

Výber vhodnej podstieľky je pre vaše zvieratko, ale aj pre vaše zdravie a peňaženku veľmi dôležitý. Zatiaľ čo v niektorých domácnostiach používajú drevené piliny, papierové pelety alebo seno, veľká časť majiteľov používa pod zvieratá prateľné textílie. Nevytvárajú tak množstvo odpadu, pravidelným praním majú záruku hygienickej čistoty a znižujú aj prašnosť v celej domácnosti.

Všade samé chlpy? Toto je zlaté pravidlo, pokiaľ máte doma zvieratko

 

Tá správna vôňa

Pach vášho zvieratka by vás nemal obťažovať, rovnako ako by nemal obťažovať vaše okolie, teda susedov alebo návštevy. Zatiaľ čo silnejším pachom zabránite pravidelnou hygienou a upratovaním, typickú vôňu, ktorú okolo seba zvieratká môžu šíriť, neutralizujete osviežovačmi na prírodnej báze.

V domácnosti so zvieraťom určite neodporúčame používanie silných chemických osviežovačov, pozor však aj na esenciálne oleje a silné arómy, predovšetkým vtáky sú mimoriadne citlivé na tieto pachy.

Nahliadnite do našej GALÉRIE. Tieto zvieratká sú zlepšovačmi nálady!

Zdroj: agáta
21.6. 2019 18:00
Diskusia  ()
Diskusia
44