4.12. 2021 15:00

Všade samé chlpy? Toto sú zlaté pravidlá, pokiaľ máte doma zvieratko

4.12. 2021 15:00

Všade samé chlpy? Toto sú zlaté pravidlá, pokiaľ máte doma zvieratko

Foto: Shutterstock

Mnohí čerství majitelia domácich zvierat sú neraz prekvapení, ako dokáže aj ten najmenší zvierací spoločník zasiahnuť do fungovania domácnosti. A to najmä čo sa upratovania týka. Poznáme triky, ktoré pomôžu každému.

V zásade mávame v domácnosti dva druhy zvierat, a to zvieratá, ktoré sa voľne pohybujú, a potom tie, pre ktoré sme vytvorili ich vlastný domov - či už klietku, akvárium, terárium alebo iný vyhradený priestor. V oboch prípadoch budeme musieť počítať s tým, že to ovplyvní spôsob, akým budeme domácnosť udržiavať v čistote a bez zbytočného zápachu.

Chlpy preč!

Pre mnohých majiteľov zvierat od psov, cez mačky až po malých hlodavcov je jednou z najväčších výziev množstvo chlpov, ktoré sa dostanú vírením vzduchu prakticky všade. Výhodou je, ak máte zviera, ktoré plzne len sezónne, inak budete zbierať chlpy neustále. Najlepším pomocníkom je v tomto prípade kvalitný vysávač. Pri jeho kúpe rozhodne berte do úvahy domáceho miláčika. Vysávač by mal mať dobrý výkon, viacero hlavíc, napríklad pre pohodlné vysávanie čalúnených povrchov alebo kobercov a tiež nízku hlučnosť, väčšina zvierat pociťuje stres pri hlučných spotrebičoch.

Ďalším nevyhnutným pomocníkom sú lepiace valčeky na zber ochlpenia z oblečenia i z nábytku a tiež pomôcky na vyčesávanie chlpov priamo z kožúška pri tých zvieratách, pri ktorých je to možné. Nezabúdajte, že tento spôsob starostlivosti je dôležitý nielen pre poriadok v byte, ale aj pre zdravie pokožky a kožuchu vášho zvieraťa.

Náš tip: Niektoré druhy zvierat môžete ostrihať a tým znížiť množstvo chlpov v domácnosti, napríklad v teplejších mesiacoch roka.

Zdroj: agáta
4.12. 2021 15:00
Diskusia ()
Zdieľať článok