20.4. 2020 0:01

Viete o nových možnostiach pre rodinné domy?

20.4. 0:01

Viete o nových možnostiach pre rodinné domy?

Foto: Vaillant

Spoznajte nové, úsporné technológie, ktoré v rodinnom dome hravo zabezpečia nielen vykurovanie a prípravu teplej vody, ale aj chladenie. Reč je o vnútorných tepelných čerpadlách typu vzduch/voda. Ich montáž je jednoduchá, zaberú minimum miesta a potešia vás nízkymi prevádzkovými nákladmi.

Tieto zariadenia nepotrebujú vonkajšiu jednotku, čím sa výrazne uľahčil proces ich montáže. Inštalujú sa iba dovnútra rodinného domu, s prieduchmi cez jeho obvodovú stenu. To prekvapí mnohých majiteľov rodinných domov, ktorí mali obavy z náročnej inštalácie. Zároveň patria medzi najtichšie vnútorné tepelné čerpadlá na trhu. Ich hlučnosť je porovnateľná s modernou chladničkou, čo oceníte nielen vy, ale aj vaši susedia.

Zaujímavé vnútorné riešenie

Zaujímavým riešením pre novostavby i modernizácie je vnútorné tepelné čerpadlo versoTHERM plus typu vzduch/voda (3, 5 a 7 kW). V rodinnom dome dokáže zabezpečiť vykurovanie i chladenie. Ak ho skombinujete s externým zásobníkom, v domácnosti vám dopraje aj dostatok teplej vody. Toto zariadenie je skutočný tímový hráč, je totiž pripravené aj na spoluprácu s fotovoltickými či vetracími systémami. Výhodou je, že vnútorné tepelné čerpadlá značky Vaillant môžete ovládať pomocou inteligentného regulátora, aj s možnosťou ovládania cez aplikáciu v smartfóne či tablete.

Tepelné čerpadlo versoTHERM plus
Tepelné čerpadlo versoTHERM plus
Zdroj: Vaillant

Jedno namiesto troch

Ak hľadáte zariadenie typu all inclusive, takým je recoCOMPACT exclusive (3, 5 a 7 kW). Ide o vnútorné tepelné čerpadlo typu vzduch/voda, zásobník teplej vody a centrálnu vetraciu jednotku – v jedinom, kompaktnom zariadení. Okrem komfortného vykurovania, chladenia a prípravy teplej vody sa postará aj o riadené vetranie s rekuperáciou tepla. Inštaluje sa výlučne dovnútra domu, zvykne sa umiestniť do pivnice či do práčovne, uprostred steny alebo v rohu. Jeho veľkosť je porovnateľná s veľkosťou šatníkovej skrine. V mieste inštalácie ušetrí až jeden štvorcový meter priestoru (v porovnaní so samostatne inštalovaným tepelným čerpadlom, zásobníkom teplej vody, centrálnou vetracou jednotkou a všetkými potrebnými komponentmi). Nízke prevádzkové náklady dosahuje vďaka vysokej účinnosti a hermeticky uzavretému chladivovému okruhu. Zabudovaná centrálna vetracia jednotka disponuje dvojstupňovou rekuperáciou tepla, čím taktiež vznikajú úspory. Zároveň úzko spolupracuje so systémom tepelného čerpadla. Aj toto zariadenie je pripravené na spoluprácu s fotovoltickými systémami i inteligentnými elektrickými sieťami.
www.vaillant.sk

Vnútorné tepelné čerpadlo recoCOMPACT exclusive
Vnútorné tepelné čerpadlo recoCOMPACT exclusive
Zdroj: Vaillant
autor:  PR článok
20.4. 2020 0:01
Diskusia

K tomuto článku nie je možné pridávať diskusné príspevky.

Sledujte nás na instagrame

44