11.10. 2019 19:30

Vieme, ktoré dve farby kuchynskej linky sú NAJLEPŠIA kombinácia

11.10. 2019 19:30

Vieme, ktoré dve farby kuchynskej linky sú NAJLEPŠIA kombinácia

Myslíte, že existuje skvelá farebná kombinácia pre kuchyňu?

Vieme, ktoré dve farby kuchynskej linky sú NAJLEPŠIA kombinácia

My si to nielen myslíme, my takúto kombináciu aj poznáme, i keď mnohým z vás sa to možno nebude zdať to pravé orechové. Reč je o sivej a bielej.

Prečítajte si aj: Existujú 3 veci, ktoré vám oživia kuchyňu a stačí vám na ne len pár eur

Pre niekoho sú možno sivá a biela nezaujímavé, ale tieto farby sú podľa dizajnérov elegantné,  nadčasové a veľmi radi s nimi pracujú. Nielenže sa dobre kombinujú s ostatnými tónmi, ale ako dvojica vytvárajú priestor pre akýkoľvek štýl. Ich aplikáciou získa kuchyňa zaujímavú textúru. Pridať sivú je skvelé riešenie pre tých, ktorí nechcú čisto bielu kuchyňu.

Vieme, ktoré dve farby kuchynskej linky sú NAJLEPŠIA kombinácia

 

Pre každú veľkosť

Výhodou sivo-bielej farebnej kombinácie je to, že výborne funguje v kuchyni akejkoľvek veľkosti. Potrebujete priestor opticky zväčšiť? Vyberte horné skrinky v bielej a spodné nechajte sivé. Vizuálne môžete masívnosť kuchynského bloku so spotrebičmi potlačiť tmavšou sivou, hlavná kuchynská linka  môže ostať biela. K úplne inému vnímaniu proporcií kuchyne prispeje tiež rozdielna farebnosť linky a ostrova.

Prečítajte si aj: Sú lepšie vstavané spotrebiče alebo voľne stojace? Poznáme odpoveď!

Otvorené police

Popularita otvorených políc stále trvá a nemusíte sa jej vyhýbať ani v sivo-bielej kuchyni. So vzhľadom políc sa môžete doslova pohrať. K dvojfarebnej kuchynskej linke totiž pristanú biele, sivé, drevené i nerezové police. Skvelý výsledok je zaručený, police stačí vzhľadovo zladiť so štýlom kuchyne.

Prečítajte si aj: Špatia vám kuchyňu elektrické zásuvky? Toto je 24 nápadov, ako ich skryť

Povrchová úprava

Pri výbere povrchovej úpravy skriniek máte niekoľko možností. Okrem matnej, polomatnej a lesklej verzie môžete siahnuť po masíve s presvitajúcou zreteľnou kresbou dreva. Zaujímavo vyzerajú drevené skrinky v sivom patinovanom odtieni, ktorý imituje opotrebovanie.

Vieme, ktoré dve farby kuchynskej linky sú NAJLEPŠIA kombinácia

 

Doslova boom zaznamenala betónová úprava v širokej škále sivých odtieňov, dokonca i hrdze. Unikátny povrch vzniká nanesením tenkej vrstvy jemného betónu na lakovanú dosku skrinky, ktorý následne fixuje matný lak.

Prečítajte si aj: Nový trend: Kuchyne, ktoré nie je vidieť! Toto si fakt pozrite

Znesú i kontrasty

Sivá i biela sú z hľadiska farebného spektra neutrálne farby, jedna druhú však dokonale vyvažujú. Ich výslednú súhru ovplyvňuje sýtosť odtieňa, pretože biela aj sivá môžu mať rôznu „silu". V kombinácii so sivou sa odporúča jasný odtieň bielej, bez rušivých pigmentov.

Prečítajte si aj: Svetoznámy dizajnér kuchýň radí: Vďaka týmto tipom budete mať kuchyňu vždy upratanú

Sivá, naopak, môže variovať od najsvetlejšej až po tmavú. V prípade, že sa obávate fádnosti, oživte ich kontrastnou farbou, napríklad červenou, žltou či modrou. A vôbec nič nepokazíte ani pridaním dreva a kovových akcentov. Úchytky, svietidlá v zlatej, striebornej úprave vnesú do farebne triezveho priestoru ešte viac elegancie.

Neodsudzujte túto farebnosť, pozrite si nádherné sivé kuchyne v našej GALÉRII a isto sa vám zapáčia.

Zdroj: radomír
11.10. 2019 19:30
Diskusia ()
Zdieľať článok