25.1. 2020 9:00

Vieme, ako definitívne ochrániť nábytok pred vašimi domácimi miláčikmi

25.1. 9:00

Vieme, ako definitívne ochrániť nábytok pred vašimi domácimi miláčikmi

Foto: pinterest.com

Domáce zvieratká sú naozaj skvelé, samozrejme, dovtedy, kým vám nezničia váš obľúbený gauč. Nemusíte uvažovať o tom, že ich necháte vonku, máme pre vás tipy, ako ochrániť svoj nábytok!

Aj vy si kladiete otázku - Ako ochrániť nábytok pred vašimi miláčikmi? Vašich štvornohých kamarátov už po rokoch beriete ako členov rodiny, najmä ak s vami dennodenne zdieľajú domov. 

Pravidelné čistenie

Ak necháte vášho miláčika sedieť alebo spať či hrať sa na nábytku, určite tam neskôr nájdete chlpy, prach či nejaké škrabance. Preto nezabudnite povrchy pravidelne utierať. Vyprášte vankúše a prikrývky povysávajte, len pravidelným čistením dosiahnete, že pach vášho miláčika nebude cítiť v každom kúte domova.

Zvieratá sa milujú hrať, a to najmä vonku. Vyváľať sa v lístí či v bahne je predsa najväčšia zábava. Možno väčšou zábavou je už len prísť celý zablatený do bytu... Odporúčame preto vždy pri vstupe, v predsieni aleob v chodbe utrieť, poprípade umyť labky, a až potom pustiť zvieratko ďalej. Ak to budete opakovať dostatočne pravidelne, stane sa to pre vášho miláčika rutinou a naučí sa, že vždy predtým ako vstúpi ďalej do domu, musí počkať, kým ho umyjete.

Vieme, ako definitívne ochrániť nábytok pred vašimi domácimi miláčikmi

Obliečky sú základ!

Samozrejme, jedným z najjednoduchších riešení je investovať do obalov na nábytok, plastových chráničov či obyčajných obliečok na vankúše a kreslá. Keď sa obliečka zašpiní, jednoducho ju zvlečiete a hodíte do práčky. A máte po probléme. Existujú dokonca aj špeciálne obliečky, ktoré bojujú so zvieracími chlpmi a s nečistotami.

Máme pre vás aj jeden skvelý tip, ak chcete odstrániť chlpy z poťahov, navlečte si gumenú rukavicu, navlhčite ju a pošúchajte.

Kúpiť pelech je dobrý nápad

Každé domáce zvieratko potrebuje svoje miesto, pelech alebo nejakú klietku. Je dôležité, aby aj oni mali svoj vlastný priestor, miesto, kde sa môžu hrať, oddychovať. Možno budete prekvapení a zistíte, že v pelechu trávi čas radšej ako na vašom gauči. Ak ho jeho nové miesto nezaujíma, skúste ho tam nalákať a urobiť mu to tam pohodlné. Pokračovanie na 2. strane.

Milovníkov zvierat poteší naša galéria, sú tam samé chutné zvieratká. Pozrite. :-)

Vieme, ako definitívne ochrániť nábytok pred vašimi domácimi miláčikmi
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
25.1. 2020 9:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44