8.10. 2020 18:00

Vidiecky štýl v modernej kuchyni? Presne toto potrebujete...

8.10. 18:00

Vidiecky štýl v modernej kuchyni? Presne toto potrebujete...

Foto: Lizzie Orme by idealhome.co.uk

Nežijete na vidieku a možno ani nemáte kuchyňu v štýle provence alebo tradičnej slovenskej dediny. Napriek tomu vám srdce piští po domáckom charaktere vidieckeho štýlu. Nemusíte ho už len obdivovať. Aj vy môžete mať vidieckejšiu kuchyňu, hoc na štvrtom poschodí sídliskového paneláku.

Biele skrinky

Ak máte radi klasický vidiecky štýl, tak sa uhnite všemožným trendom v oblasti farebných liniek. Stavte na bielu. Tá je už tradične spojená s prvkami vintage aj vidieckeho štýlu. Preto ak budete následne k bielej linke dekorovať napríklad stôl alebo stoličky, voľte rovnako prírodnú klasiku a nie "umeliny". To isté platí aj o doplnkoch, ktoré ak na prvý pohľad zaváňajú štýlom, môžu pokaziť výsledok. S modrými, ružovými, alebo trendy lesklými odtieňmi sa prvky vidieka kombinujú omnoho zložitejšie.

Využite patinu

Patina je vo vidieckom štýl evergreenom a využiť ju môžete aj v modernej kuchyni. V podobe dvierok, lakov, doplnkov, ale napríklad aj čalúnenia na stoličkách. Patinované povrchy budú vždy pôsobiť inak ako tie naleštené a vytvoria aj domáckejšiu atmosféru. Presne tú istú, aká na vás dýchla pri návšteve u starej mamy.

Biela sa hodí aj k vidieckemu štýlu.
Biela sa hodí aj k vidieckemu štýlu.
Zdroj: idealhome.co.uk

Drevená podlaha

Je veľmi dobrým nápadom, ak si vyberiete do kuchyne drevenú podlahu. Nemusí to byť však čisté drevo masívneho charakteru. Vzhľadom na rozpočet postačí aj pevná laminátová podlaha so vzorom dreva alebo linoleum, ktorého vzor môže byť na nerozoznanie od dyhy. Pritom ide tiež o prírodný materiál. Skvelé je, že drevená podlaha v kuchyni pôsobí omnoho príjemnejšie, teplo a vidiecky. Ak si idete zariaďovať kuchyňu s dôrazom na vidiecky charakter, rozhodne začnite správne už od podlahy.

autor:  Marcos
8.10. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44