3.9. 2020 6:00

Vidiecky štýl má mnoho prvkov: TENTO jeden však určite nevynechajte!

3.9. 6:00

Vidiecky štýl má mnoho prvkov: TENTO jeden však určite nevynechajte!

Foto: living4media

Pre vidiecky štýl sú dekorácie dôležité. Dodávajú mu jedinečnosť, hravosť a útulnosť, ktorou sa líši od ostatných. Spomedzi rôznych druhov dekorácií sú práve kvety tým najspoľahlivejším prvkom, ktorý vnesie do vášho interiéru potrebnú dávku romantiky, noblesy a kúsok prírody.

Živé i umelé

Keďže vidiecky štýl velebí prírodu, v prvom rade by ste mali využívať živé rastliny a kvety, ktoré miestnosti dajú štýl a jemnú vôňu. Ich nevýhodou je, že vyžadujú starostlivosť a rezané kvety nemajú dlhú životnosť. I z tohto dôvodu majú v interiéri svoje miesto umelé a sušené kvety. Nezvädnú, sú stále rovnako krásne. Používajte ich však v menšej miere a nezabúdajte z nich pravidelne odstraňovať prach, aby plnili úlohu dekorácie, nie lapača prachu. Medzi top kvety vhodné pre vidiecky štýl určite patria ruže, pivónie, hortenzie, ľalie, levanduľa… 

Vo váze alebo ako aranžmán

Dekorovanie kvetinami je jednoduché. Stačí umiestniť kvety do vhodnej nádoby a miestnosť hneď vyzerá lepšie. Dlhšiu životnosť majú aranžmány z umelých kvetov, ktoré sú na nerozoznanie od pravých. Vôbec nepotrebujete drahé krištáľové vázy. Vhodnou nádobou je i starý kovový džbán alebo porcelánová šálka, ktorá ostala zo súpravy po prababičke.  

autor:  Radomir
3.9. 2020 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44