25.12. 2020 18:00

Vianočné feng-šuej tipy, na ktoré sa oplatí myslieť

25.12. 2020 18:00

Vianočné feng-šuej tipy, na ktoré sa oplatí myslieť

Foto: archív

Vianoce plné pohody, pokoja a skutočnej harmónie – o takých sviatkoch iste sníva väčšina ľudí. Je mnoho spôsobov, ako si takúto pokojnú a harmonickú atmosféru vykúzliť. Okrem iných možností nám môžu pomôcť aj niektoré zaujímavé feng-šuej tipy.

Vianočný stromček

Vianočný stromček je neoddeliteľnou súčasťou Vianoc a ich hlavným symbolom. Podľa feng-šuej je lepšie, ak je vianočný stromček živý, pretože taký má v sebe skutočnú energiu. Pri jeho zdobení by ste sa mali vyhnúť príliš veľkému množstvu ozdôb a vešať naň len ozdoby, ktoré máte skutočne radi (nemusíte nutne použiť všetky zásoby ozdôb, ktoré sa vám počas rokov doma nahromadili).

Odporúčanými farbami pre vianočné dekorácie (nielen na stromčeku) sú červená, fialová a tmavoružová, ktoré sa postarajú o hrejivú atmosféru. Nesmieme to však s nimi preháňať. Tieto farby sú totiž typické pre element ohňa a ich nadbytok môže viesť k psychickej nepohode. Odporúča sa element ohňa, respektíve farby, ktoré ho symbolizujú, vyrovnať napríklad bielou, svetlomodrou, striebornou či sivou.

Vianoce podľa predstáv.
Vianoce podľa predstáv.
Zdroj: archív

Okrúhly stôl

Ideálnym stolom na štedrovečernú večeru je podľa feng-šuej stôl okrúhleho tvaru. Okrúhly alebo oválny tvar totiž symbolizuje rovnosť a blízkosť rodiny a praje konverzácii. Pre umocnenie príjemnej atmosféry, harmónie a na udržanie pozitívnej energie môžete na stôl umiestniť zapálenú sviečku či viacero sviečok.

Zdroj: mária
25.12. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44