16.8. 2016 10:00

Veselé maľovanie: Geometria na stenách, bez zbytočných výpočtov

16.8. 2016 10:00

Veselé maľovanie: Geometria na stenách, bez zbytočných výpočtov

Foto: freshome.com

Leto je čas, kedy najčastejšie realizujeme naše rekonštrukcie. Od tých najmenších až po veľké, akým je aj maľovanie. Pár tipov na spestrenie obyčajnej maľovky sme vám už priniesli a dnes tu máme znova skvelú inšpiráciu.

Dodajte stene šmrnc


Ak máte v priestore dlho jednu farbu, omrzí vás. Do maľovania stien sa predsa len nepúšťame tak často, pretože to väčšinou znamená vyradenie daného priestoru z prevádzky na nejaký čas. Preto si vždy pokojne naplánujte, čo so stenami vlastne chcete urobiť. Niekedy si vyžadujú viac než len nový náter. Musíte upraviť všetky pukliny a škárky, ktoré časom vznikajú a poriadne ich ošetriť pred tým, než sa rozhodnete pustiť do našej obľúbenej časti, výberu dizajnu, farby, celkovej povrchovej úpravy, estetickej stránky veci.


Nechcete jednofarebné steny? Nezaujali vás ani nálepky na steny? Tapetu by ste tiež najradšej nevolili? Našou dnešnou inšpiráciou by pre vás mala byť geometria na stenách. Rôzne uhly a hlavne farby vyčarujú pôsobivý efekt, ktorý zaručene nemá nikto široko ďaleko. Ide len o to, zvoliť správnu kombináciu farieb v súlade s novým alebo nábytkom, ktorý už máme.

Ak vás vaše jednofarebné steny už omrzeli, inšpirujte sa geometrickými tvarmi. Stačí zvoliť tie správne farby a miestnosť sa okamžite rozžiari!
Ak vás vaše jednofarebné steny už omrzeli, inšpirujte sa geometrickými tvarmi. Stačí zvoliť tie správne farby a miestnosť sa okamžite rozžiari!
Zdroj: mfirsthome.com

Nazrite aj do interiérov v chutných čokoládových tónoch


Pomôžte si páskou


Veľmi dobrým tipom, ako dosiahnuť rovné čiary je pomôcť si papierovou lepiacou páskou. Hrany tak budú ostré akoby ste ich pred tým rysovali pravítkom. Ak na stene túto pásku necháte, môžete vďaka spodnej zvolenej farbe vytvoriť jasnejšie alebo jemnejšie prechody medzi jednotlivými vytýčenými segmentmi alebo ju po častiach odliepajte a farby k sebe pekne poukladajte. Tak ako môžete voliť jednotlivé odtiene danej farby, môžete sa tiež pustiť do dobrodružstva s farbami rôznymi. Ide len o to, koľko máte odvahy a ako sa na stenách chcete vyblázniť.

Rada nad zlato


Dajte však pozor. Ak zvolíte takto zdobené steny, nemal by sa už v miestnosti nachádzať kúsok (napríklad koberec), ktorý taktiež hýri farbami alebo iným geometrickým tvarom. V priestore by sa totižto bili a jeden alebo druhý kúsok by istotne zanikol. Ak sme vás nalákali, ale neviete si to úplne predstaviť, šup do našej fotogalérie, je plná skvelých inšpirácií!

16.8. 2016 10:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44