1.11. 2010 4:00

Veľkoformátové obklady letia

1.11. 2010 4:00

Veľkoformátové obklady letia

Pri výbere kúpeľňových obkladov dnes vládnu dva hlavné smery - obrovský záujem je o veľkoformátové obklady a tiež o keramickú mozaiku. My sa v tomto článku budeme venovať prvej možnosti.

Veľkoformátové obklady letia

Praktický a elegantný dizajn
Výhodou veľkoformátových obkladov je široké poňatie ich dizajnu. Doteraz bežné imitácie prírodného kameňa sú nahradzované živšími odtiene červenej, modrej, sivej alebo veľmi modernej staroružovej, v kombinácii napríklad so šedou alebo krémovou. Výnimkou nie sú ani dlaždice v dizajne kože. 

Zaujímavá je aj istá obkladový komplet, ktorý zahŕňa obklad aj dlažbu v trendovom dizajne. Ide totiž o imitáciu dreveného obkladu vo farbách lieskového, čerešňového a svetlého dreva. 

Príjemný materiál v kúpeľni skrátka navodí príjemnú a teplú prírodnú atmosféru, vďaka ktorej naša kúpeľňa dostane úplne iný rozmer.

Aké rozmery dostať
Veľké formáty obkladačiek sú na našom trhu k dostaniu v rozmeroch 25 x 33 a 25 x 45 centimetrov. Pokiaľ ide o dlaždice, tie sa predávajú v rozmeroch 30 x 30, 33 x 33 a 40 x 40 centimetrov.

Zväčšujú priestor
Veľkoformátové dlaždice priestor kúpeľne opticky zväčšujú a navyše menšie množstvo špár obloženú plochu zjednotí, uľahčí jej čistenie a vhodne zvolená svetlá farba kúpeľňu prežiari. 

Ak je vaším cieľom zjednotiť rozmernú podlahovú plochu, môžete použiť dlažby vo formátoch minimálne 40 x 40 centimetrov, najmä potom novší rozmer 45 x 45 centimetrov, ktorý je na trhu už bežne k dostaniu. 

Voliteľné formáty obkladov a dlaždíc sú vhodné najmä na kombinovanie rôznych štýlov pokladania - tradične vertikálne, ale aj v modernom horizontálnom štýle. Exkluzívnosť kúpeľni môžete dodať aj obkladmi s rozmerom 30 x 60 centimetrov, ktoré sú však vhodné do kúpeľní rozmerov extra veľkých. Malému priestoru môžu naopak skôr uškodiť.

Ďalšie výhody
Okrem elegantnej jednoduchosti majú veľkoformátové obklady i ďalšie výhody - čím väčšia veľkosť obkladov alebo dlažby, tým rýchlejšie bude obkladač s vašou kúpeľnou hotový.  Ďalším pozitívom je ľahšia údržba obkladov vďaka zredukovaniu rizikových špár medzi jednotlivými dlaždicami. 

Jednoducho povedané - veľkoformátové dlaždice sú veľmi moderným trendom a hodia sa pre súčasný odľahčený štýl bývania bez množstva zbytočných priečok a predelov v byte.

Veľkoformátové obklady majú nesporne ešte jednu veľkú výhodu: minimalizovaním počtu špár sa zmenšuje aj riziko zachytávania nežiaducich plesní.

Zdroj: andrej
1.11. 2010 4:00
Diskusia ()
Zdieľať článok