15.2. 2020 6:00

Vďaka tomuto triku si ihneď zmeníte náladu a prenesiete sa v čase tam, kam chcete

15.2. 6:00

Vďaka tomuto triku si ihneď zmeníte náladu a prenesiete sa v čase tam, kam chcete

Snívate niekedy počas dňa? Túžite byť inde, než práve ste? Chýbajú vám Vianoce alebo vôňa babkinho koláča? A čo keby ste si spravili z vlastného bytu miesto, kde práve chcete byť? Že ako?

Pre zmenu nálady (nielen tej sviatočnej) sú tu esenciálne oleje

Ako vonia zima? Ktorú vôňu máte počas sviatkov najradšej? Mnohí z nás si spájajú najkrajšie spomienky práve s vianočnou vôňou škorice, klinčeka alebo vareného vína. Krásne vône však toho dokážu omnoho viac, než len vyvolať nostalgiu!

Esenciálne oleje vám spríjemnia deň, povzbudia pri práci, uvoľnia a pomôžu relaxovať a dokonca patria medzi veľmi účinné prostriedky na podporu uzdravovania pri rozličných nepríjemných zimných chorobách.

Vďaka tomuto triku si ihneď zmeníte náladu a prenesiete sa v čase tam, kam chcete
Zdroj: homestolove.com.au

 

Dokonalé mixy

Čo pripomína zimu vám? Je to spomienka na varené víno či pochúťky vašej babičky? Esenciálne oleje môžete nájsť v rozličných kombináciách alebo si ich môžete v daný okamih namiešať presne podľa vašej nálady a potreby. Ak patríte medzi „olejových" fanúšikov, odporúčame mať základné esenciálne oleje samostatne a miešať až na objednávku - teda podľa aktuálnej potreby.

Ovocie a koreniny

Aké by to boli sviatky, keby sme sa aspoň na chvíľu neobklopili vôňou pomaranča, škoricovej kôry či smreku? Ale nezabúdajme ani na ostatné tradičné koreniny, akými sú klinček, badián alebo zázvor. Odporúčame ich kombinovať s rozmarínom a s eukalyptom. Vznikne tak zaujímavá a povzbudzujúca kombinácia. Pokračovanie na 2. strane.

Pošteklite svoje čuchové zmysly. Ukážku esenciálnych olejov nájdete v galérii.

Zdroj: agáta
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
15.2. 2020 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44