22.1. 2021 12:00

Vaňa s dverami - dizajnová záležitosť do modernej kúpeľne

22.1. 12:00

Vaňa s dverami - dizajnová záležitosť do modernej kúpeľne

Foto: pinterest/artweger.at

Vane s dverami znamenajú praktickú pomôcku pre zdravotne znevýhodnených. Zvyčajne majú podobu vysokých sedacích vaní , ktoré nevyzerajú veľmi vábne. V posledných rokoch sa na trhu objavili dizajnovejšie kúsky, ktoré majú miesto v moderných kúpeľniach. A pomôžu vyriešiť váhanie medzi sprchou a vaňou.

Vysoké riziko úrazov

Kúpeľňa je miestom, kde hrozí vysoké riziko pádov, ktoré môžu mať fatálne následky. Jednou z najrizikovejších činností je balansovanie na jednej nohe pri prekračovaní vysokého okraja vane... Našťastie na trhu je bezbariérová vaňa, ktorá umožňuje pohodlný vstup a výstup a môžete si v nej vychutnať nielen kúpeľ, ale aj sprchu. 

Sklenené dvierka alebo zástena?

Štýlovejší vzhľad získali vane vďaka skleneným dvierkam z bezpečnostného skla. Na trhu je niekoľko modifikácii produktu v pravom i ľavom prevedení. Každý si vyberiete, čo potrebuje – vaňu s dvierkami siahajúcimi iba po okraj vane, vaňu so 150 cm vysokou zástenou, ktorá bráni striekaniu vody pri sprchovaní alebo vaňu s delenými dvierkami. Pri tomto type sa vrchná zástenová časť otvára nezávisle od dvierok smerom von alebo dnu a pri kúpaní ju môžete nechať otvorenú, aby nebránila vo výhľade.

autor:  Radomir
22.1. 2021 12:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44