2.4. 2020 9:00

FOTO Útulnejšia kuchyňa: Pár vecí, ktoré úplne zmenia jej ducha

2.4. 9:00

FOTO Útulnejšia kuchyňa: Pár vecí, ktoré úplne zmenia jej ducha

Foto: PROFIMEDIA

Duch kuchyne nemusí byť postavený na čistom pragmatizme. Určite treba rešpektovať zásady efektívneho využitia priestoru, energie aj pracovných postupov. No to nie je jediné, na čo kuchyňa musí staviť. Môže ju pretvoriť na miesto, kde budete radi nielen variť, ale aj stolovať a stretávať sa.

Skúste prírodné drevo

Nie je to náhoda, že v minulosti naše staré mamy hostí tak rady usadili v kuchyni. S drevenými skrinkami, komodami či obkladom. Skúste to aj v modernej kuchyni. Niekedy stačí dať drevené dierka ako kryt stúpačky, prípadne staviť na pracovnú dosku so štruktúrou skutočného dreva, drevený stôl je tiež ozdobou. Masív je kus nábytku, ktorý stále žije a vyžaruje do priestoru pozitívnu energiu. Vyskúšajte.

Živá energia nesmie chýbať

Drevo je krásne, ale treba aj trochu pohodlia, aby sa dobre sedelo, stolovalo aj rozprávalo. Skvelým skvostom v kuchyni je obyčajné okno. Je lepšie než akákoľvek maľba či obraz, no ak nemáte takúto možnosť, stavte na živé kvety. V kuchyni sú nielen dekoračné, veď živý kvet má v sebe pozitívnu energiu rastu a kreativity. Tá sa každému zíde pri varení, ale nielen to. Kvety pôsobia upokojujúco, domácky a vytvárajú príjemné pohodu. Najmä tým, že sú zelené, prípadne s inými prírodnými farbami. Pri živých kvetoch sa každý jednoducho cíti dobre a dobre poslúžia aj bylinky v črepníku.

autor:  Marcos
2.4. 2020 9:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44