5.5. 2020 21:00

Urobte doma miesto pre SKLO: Vlastnosti tohto materiálu vás presvedčia

5.5. 21:00

Urobte doma miesto pre SKLO: Vlastnosti tohto materiálu vás presvedčia

Foto: . HomeDSGN .

Vie byť takmer neviditeľné, dekoračné, má schopnosť rozjasniť priestor, priniesť do interiéru farby dúhy. Svojimi vlastnosťami ľahko nechá v prachu aj iné materiály. Sklo.

Sklenené dvere presvetlia interiér a dodajú mu ľahkosť. Dajú sa použiť aj do štandardných zárubní alebo ako posuvné konzoly. Komu prekáža prílišná priehľadnosť, zvoliť môže pieskované alebo mliečne sklo. Tieto druhy prepustia svetlo, no zároveň udržia súkromie. V spojení s drevom sú zaujímavou alternatívou pre kúpeľne a toalety bez okna. A už nikdy sa nebudete musieť pýtať, či je obsadené, alebo voľno.

Extra hygienické

Ak ide o hygienu, sklo jednoznačne patrí na piedestál. Nepodlieha korózii, oxidácii, nenapadnú ho plesne ani baktérie, pri správnej starostlivosti je prakticky nemenné štruktúrou aj farebne. Preto sa čoraz viac používa na sprchovacie kúty. Tu sa hrúbka skla odporúča 8 až 10 milimetrov. Oplatí sa staviť na nástrek, ktorý zabraňuje usadzovaniu vodného kameňa. Novú výzvu predstavujú grafické sklá. Vďaka použitiu fotomotívov sa v sprche môžete cítiť ako pri vodopáde, v dažďovom pralese či na obľúbenom mieste vo svete.

Vyberiete si klasické, kalené alebo matné?
Vyberiete si klasické, kalené alebo matné?
Zdroj: theultralinx.com

Hlboká farba

Lesk, atraktívna farba, želaný odraz a citlivý farebný doplnok. Tak vyzerá nepriehľadné sklo vhodné na dvere aj na vstavané skrine či šatníky. Dekoratívne lakované sklo je v odtieňoch RAL, takže škála farieb uspokojí každú predstavu. S lacobelom dnes pracujú renomovaní architekti pre jeho vysoký lesk, odraz svetla, hĺbku a pritom pevnosť kombinovanú s tradičným skleneným tvrdým zrkadlovým vzhľadom. Lakované sklo nevyžaduje žiadne špeciálne čistenie a farby na rozdiel od dreva či tapety sú stále. Dizajnové sklo metalac je napríklad okrem farebnosti zaujímavé saténovou úpravou povrchu.

autor:  Marek Mittaš
5.5. 2020 21:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44