2.12. 9:00

Úložné priestory v malej kúpeľni: Kam so všetkými vecami?

Čím viac úložného priestoru v kúpeľni, tým väčší poriadok.
Čím viac úložného priestoru v kúpeľni, tým väčší poriadok.
Zdroj: Archív firiem, ASKO NÁBYTOK

Základom je vstavaný nábytok, napríklad skrinky pod umývadlo. Zakryjú nielen odpad, ale poskytnú úkryt pre základnú kozmetiku, pomôcky, spotrebiče alebo chémiu. Okrem skriniek môžete získať dodatočný priestor za zrkadlom, v tomto prípade hľadajte vhodné zrkadlové skrinky s úložnými priestormi. Nábytok, ktorý umiestňujete do kúpeľne by mal byť vždy multifunkčný. Napríklad stolička môže slúžiť aj ako šikovný sušiak na uteráky. Do zásuviek vložte rozdeľovače alebo boxy, malé predmety sa vám nebudú miešať a vy nestratíte prehľad.

Kam s nimi?!

Ideálnymi materiálmi do prostredia kúpeľne sú kov, sklo ale aj bambus, ak túžite po prírodnejších materiáloch. Práve z týchto materiálov môžete mať police, koše alebo vešiaky. Malý priestor zaplňte nábytkom tak, aby ste priestor nezmenšovali a aby ostal vzdušný a vizuálne otvorený.

Harmonické spojenie prírodného duba
a orecha prezentuje podsvietená polica.
Harmonické spojenie prírodného duba a orecha prezentuje podsvietená polica.
Zdroj: Archív firiem Naoko, Sapeka a Svet kúpeľní

Kam však s miliónom drobností? Využite kovové koše a police, napríklad v sprchovom kúte alebo v rohoch miestnosti. Na skrinky zvonka môžete umiestniť vešiaky, na ktoré povešiate župany, uteráky alebo tzv. kapsáre. Tie je možné umiestniť aj na dverách alebo na bokoch umývadlovej skrinky či na vonkajšej strane vane.

Keďže sa v kúpeľni denne vyzliekame a prezliekame, víri sa v tomto priestore mnoho prachu. Otvorené police sa vám preto zaprášia rýchlejšie než inde v domácnosti. Osaďte ich tak, aby boli dobre dostupné nielen pre používanie ale aj upratovanie.

Jedna umývadlová skrinka a na nej dve samostatné umývadlá.
Jedna umývadlová skrinka a na nej dve samostatné umývadlá.
Zdroj: forgiarini

Čo do kúpeľne nepatrí?

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
2.12. 2019 9:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44