2.12. 2019 9:00

Úložné priestory v malej kúpeľni: Kam so všetkými vecami?

2.12. 9:00

Úložné priestory v malej kúpeľni: Kam so všetkými vecami?

Foto: Isifa

Máte maličkú kúpeľňu? Nie ste sami! Malé kúpeľne, do ktorých potrebujeme dostať čo najväčší počet vecí, patria doslova k základnej výbave klasických panelákových bytov. Ale nielen ich. Ako sa s tým popasovať?

Možno sa to nezdá, ale v kúpeľni robíme veľké množstvo rôznych činností. Niektoré vieme presunúť inam, mnohé však skutočne môžeme robiť iba v kúpeľni. Ako teda vhodne uložiť všetky potrebné spotrebiče, kozmetiku, pomôcky i textílie?

Na úložné priestory treba myslieť už pri návrhu kúpeľne.
Na úložné priestory treba myslieť už pri návrhu kúpeľne.
Zdroj: getty images

Miesto sa nájsť musí!

Nech je vaša kúpeľňa akokoľvek malá, priestor na základné veci v nej nájsť musíte. Základom bude nielen vaša fantázia ale aj dobré plánovanie. V ideálnom prípade budete dostatočne myslieť na úložné priestory už vo fáze plánov na novú kúpeľňu. To je čas, kedy viete do kúpeľne umiestniť vstavané kusy nábytku alebo stavebné prvky pridávajúce úložný priestor, napríklad výklenky alebo stenové výstupky.

Práve tu treba začať. Každodenné maličkosti môžete mať uložené na výstupkoch pribudovaných ku stene. Zvyčajne sa v tomto prvku vedú odpady alebo prívody vody. Postačí už šírka 5 cm. Ďalšie priestory získate výberom vhodného nábytku a správnym rozdelením jeho vnútorného priestoru.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
2.12. 2019 9:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44