24.12. 2019 6:00

S týmito jednoduchými a lacnými trikmi si vynovíte kuchyňu raz-dva

Osviežte podlahu kobercom

Nie je žiadny dôvod, prečo by v kuchyni nemohol byť koberec. Kusový koberec pod jedálenským stolom je samozrejmosťou a farebne alebo vzorom výrazný koberec položte aj pred kuchynskú linku. Môže byť úplne rovnaký alebo odlišný ako ten pod stolom. Určite vyberte materiál s ľahkou údržbou, predsa len v kuchyni dochádza k malým nehodám – niečo sa rozleje, rozbije, namrví... Koberec pod nohami pri príprave jedla oceníte, určite je príjemnejšie stáť na mäkkom podklade než na tvrdej podlahe. 

Stavte na umenie

Steny kuchyne môžu krášliť umelecké obrazy, rodinné fotografie alebo zbierka keramických tanierov, všetko závisí od vášho vkusu. Umelecké dielo v kuchyni možno prekvapí, ale prečo nie? Veď predsa ide o kultúru stolovania. Obraz alebo fotografie zaveste na stenu, na ktorú máte dobrý výhľad priamo od stola. Znásobíte si gurmánsky zážitok z jedla.

V kuchyni môžete mať na stene aj abstraktný obraz
V kuchyni môžete mať na stene aj abstraktný obraz
Zdroj: pixabay.com

Vymaľujte vnútro skriniek

Táto rada je zvlášť účinná pri bielej kuchyni. Ak vymaľujete vnútro skriniek výraznou farbou, zmena bude okamžitá a budete si opäť užívať pocit z novej kuchyne. Použite rozdielnu farbu než akú máte na stenách, aby bol výsledok výrazný. Rovnakú taktiku môžete použiť pri skrinkách s presklením a bez dvierok. Farebné pozadie pekne zdôrazní obsah skriniek. A keď už budete mať farby v rukách, oživte aj staré stoličky. Ak im nič iné nechýba potom farebný náter je vynikajúci spôsob refrešu. So šablónou z nich dokážete vytvoriť originálne kúsky.

Inšpirujte sa nádhernými kuchyňami v našej galérii.

 

autor:  Radomír
24.12. 2019 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44