24.12. 2019 6:00

S týmito jednoduchými a lacnými trikmi si vynovíte kuchyňu raz-dva

24.12. 2019 6:00

S týmito jednoduchými a lacnými trikmi si vynovíte kuchyňu raz-dva

Foto: Robo Hubač

Rekonštrukcia kuchyne nie je lacná ani rýchla záležitosť. Našťastie, existuje niekoľko trikov, vďaka ktorým bez väčšej námahy viete výrazne zmeniť vzhľad kuchyne. A mnohé z nich stihnete aj cez víkend.

Výmena osvetlenia

Veľkú zmenu spôsobí už výmena tienidla alebo typu svietidla. Nové osvetlenie zmení atmosféru kuchyne. Odporúčame skombinovať rôzne druhy osvetlenia – bodové, centrálne, vnútorné v skrinkách. Okrem toho, že získate viac svetla vytvoríte pomocou nich pútavú hru svetla a tieňa. Doslova boom spôsobili v kuchyniach LED pásy, ktoré miestnosť osvetlia aj skrášlia. Môžete ich umiestniť pod horné skrinky, do vnútra presklených skriniek, lemovať nimi sokel linky a kuchynského ostrova.

Osvetlenie je v kuchyni dôležité
Osvetlenie je v kuchyni dôležité
Zdroj: pixabay.com

Vymeňte kuchynské príslušenstvo

Po rokoch používania si zaslúžite nové hrnce a porcelán. Určite sa  vám nahromadili rôzne typy, farby tanierov, pohárov a hrnce už tiež majú najlepšie časy za sebou. Vymeňte kuchynské príslušenstvo a budete mať pocit, že máte novú kuchyňu. Odporúčame neutrálne farby, jednoduché vkusné poháre a taniere bez zbytočných dekorácií. Najlepšia je biela, ktorá má rôzne variácie – od maslovej, smotanovej až po krémovú.

Zmeňte dvierka skriniek

Niekedy je kuchynská linka v dobrom stave, no vám sa zdá nemoderná alebo sa vám iba „prejedla“. Prípadne má korpus v poriadku a zničené sú len dvierka. V takom prípade je zbytočné vymieňať celú linku, stačí ju zmodernizovať. Dvierka vymeňte za nové, táto investícia je neporovnateľne nižšia než kúpa kompletne novej linky. Lacnú a rýchlu zmenu dosiahnete i vtedy, keď dvierka vymaľujete alebo oblepíte samolepiacou fóliou. Kreatívnejšie typy sa môžu naplno realizovať...  Pokračovanie na 2. strane.

Inšpirujte sa nádhernými kuchyňami v našej galérii.

Pre nový vzhľad niekedy stačí odmontovať dvierka zo skriniek
Pre nový vzhľad niekedy stačí odmontovať dvierka zo skriniek
Zdroj: pixabay.com
autor:  Radomír
24.12. 2019 6:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy